Witam. Mam 33 lata i od ponad dwóch miesięcy bolą mnie plecy między łopatkami. Bol nasila się gdy na

5 odpowiedzi
Witam. Mam 33 lata i od ponad dwóch miesięcy bolą mnie plecy między łopatkami. Bol nasila się gdy napinam mięśnie pleców np. Wyciągnięte ręce w przód. W nocy nie boli bol pojawią się po jakimś czasie w pracy. W ostatnich czterech miesiącach schudłem 18 kg ( dieta od dietetyka). Jestem aktywny trenuje piłkę nożną trzy cztery razy w tygodniu w treningach bol nie przeszkadza czasami nawet znika. Zrobiłem padania krwi wszystko w normie. Bol jest klujavy piekący. Byle. U fizjoterapeuty bo zabiegach jest lepiej później bol wraca i tak w kółko. U kogo szukać pomocy?
Jeśli wizyty u fizjoterapeuty przynosiły chwilową poprawę, to znaczy, że było wdrożone głównie leczenie objawowe. Istotne jest, aby znaleźć przyczynę Pana dolegliwości. Tylko praca na przyczynie będzie przynosić dłuższe i bardziej satysfakcjonujące efekty.
Proszę wybrać się do doświadczonego fizjoterapeuty lub ortopedy.
Pozdrawiam

Prawdopodobnie potrzeba pracy nad całym układem ruchu a nie tylko w miejscu bólu. Pozdrawiam!
Ból pleców między łopatkami może być z wielu przyczyn. Należy znaleźć główna przyczynę bólu. Warto udać się do innego Fizjoterapeuty/ osteopaty, który zdiagnozuje problem.
Dzień dobry, warto zasięgnąć opinii u innego fizjoterapeuty/osteopaty - aktualna poprawa może wynikać z pracą nad skutkiem danej dysfunkcji (bólem) i może należałoby też wdrożyć jakieś ćwiczenia wzmacniające odpowiednie grupy mięśniowe lub zmiany w nawykach ruchowych. Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia.
Dzień dobry,
Sugeruję porozmawiać ze swoim fizjoterapeutą jaki ma pomysł na dalsze leczenie. Może potrzebna jest konsultacja u innego specjalisty ?
Jak koledzy i koleżanki wspomieli powyżej, jeśli ból wraca, praca jest objawowa a nie nad przyczyną

Z poważaniem

Wojciech Szreder