Witam mam 30lat ostatnio źle się czuję po obiedzie natychmiast robie się senna, lub po posiłku z węg

2 odpowiedzi
Witam mam 30lat ostatnio źle się czuję po obiedzie natychmiast robie się senna, lub po posiłku z węglowodanami, mam sucha skórę nasililo mi się łzs i azs, często mam wzdęcia, mimo diety kpost przerywany, 1500kcal) i ćwiczeń nic nie schudłam. Wręcz przytylam 2 kg, woda mi się bardzo zatrzymuje, jestem opuchnięta. Badania krwi są w porządku jedynie glukoza 5.14 przy normie do 5.35. Tarczyca zbadana z usg wszystko w normie. Gdzie dalej szukać diagnozy? Przyjmuje antykoncepcje vibin,am endometrioze. Ważę 70kg przy 168
Dzień dobry,
Ja przyjrzałabym się spożywanym produktom, oraz zrobiła badania w kierunku insulinooporności

Dzień dobry, poszerzyłabym diagnostykę w kierunku insulinooporności.
Wprowadziłabym dietę lekkostrawną oraz przeciwzapalną, m.in. dużo kwasów omega 3, witamina D3, a także przyjrzałabym się pracy układu pokarmowego, ponieważ wzdęcia wskazują, że jakieś produkty mogą szkodzić, a także układ pokarmowy źle funkcjonuje. Przy wymienionych chorobach należy mocno wesprzeć układ odpornościowy, a niestety jelita są w dużej mierze odpowiedzialne za wytwarzanie komórek odpornościowych, dlatego należy mocno zadbać o ich funkcjonowanie.