Witam. Mam 28 lat i problem z przedwczesnym wytryskiem. Pamietam że gdy stawialem pierwsze kroki w

2 odpowiedzi
Mam 28 lat i problem z przedwczesnym wytryskiem. Pamietam że gdy stawialem pierwsze kroki w seksie szybko dochodzilem i w dalszej fazie zwiazku to sie poprawilo moglem o wiele dluzej. Jednak od paru lat nie byłem w stalym zwiazku i rzadko uprawialem sex przez co teraz zwyczajnie sie boje nawet zaczynac zwiazek bo czuje strach przed pierwszym sexem z nowa partnerka. Mozliwe ze po dluzszym czasie wrociloby to do normy aczkolwiek boje sie ze partnerka tego nie zrozumie. Myslalem pojsc do seksuologa ale nie wierze że rozmowa i przekonywanie mnie ze nie ma czego sie bac itp pomoze... Czy mozna kupic na to jakies leki ?
Jeśli przy regularnym współżyciu czas trwania stosunku jest zadowalający, nie możemy mówić o wytrysku przedwczesnym. To, że na początku aktywności seksualnej i po długie przerwie wytrysk następuje szybko jest naturalną reakcją organizmu.
Praca seksuologa nie polega na przekonywaniu kogokolwiek. Dostarczamy wiedzę i uczymy technik pozwalających w większym stopniu panować nad czasem osiągania orgazmu.
Zawsze może Pan się udać do lekarza, seksuologa lub urologa. Jeśli specjalista uzna, że jest to zasadne, to otrzyma Pan receptę na lek utrudniający osiągnięcie orgazmu, co da Panu pożądany efekt opóźnienia wytrysku.

Dzień dobry,

przychylam się do powyższej odpowiedzi. Dodam, że może warto przybyć z partnerką na taką konsultację, by dodatkowo - w ramach psychoedukacji - naświetlić przyczyny trudności i czas, w jakim można spodziewać się jej ustąpienia. Panowie przybywający z partnerkami często zyskują potrzebne wsparcie, zrozumienie i szybciej odzyskują radość ze współżycia, ponieważ dodatkowo minimalizują stres, lęk związany z potrzebą sprawdzenia się, ukrycia trudności przed partnerką i ciągłej kontroli danego aspektu. Zachęcam do wzięcia tego pod uwagę.

Z uszanowaniem,
dr n. hum. Monika Gmurek