Witam, mam 26 lat od 8 miesięcy chodzę po lekarzach po szpitalach ( byłam już w trzech) i szukam prz

1 odpowiedzi
Mam 26 lat od 8 miesięcy chodzę po lekarzach po szpitalach ( byłam już w trzech) i szukam przyczyny bólu kolan promenujący przez całe nogi już, utrudnia mi to bardzo w życiu codziennym :( zaczęło się tak: Pracuje w przedszkolu w czerwcu kiedy pogoda dopisywała świeciło słoneczko siedząc w prazy z dziećmi (praca nauczyciel przedszkola) nagle poczułam osłabienie zawrót głowy i upadłam na ziemię. Po tym incydencie tydzień miałam osłabienie po tygodniu dostałam 37,5 gorączki z piątku na sobote i z soboty na niedziele, po tym poczułam bóle kolan, które trwają już do dziś. wykryto u mnie boreliozę IgG 17,2 wykryto przebyte EBV IgG 62,97 oraz test ANA dodatni. Od 3 tygodni pojawiła się też boląca prawa ręka od łokcia aż do palcy, bóle są promieniujące jak i u nóg. Jestem załamana te szpitale Ci lekarze żaden nie postawił diagnozy. Sama już nie wiem gdzie mam się udać o pomoc do jakiego mądrego lekarza :( może ktoś z Państwa widzi coś czytając moje zapytanie? może jakaś delikatna odpowiedz co robić dalej? Byłam juz u neurologa, ortopedy, reumatologa a dziś nawet u chirurga naczyniowego bo było podejrzenie "choroba raynauda" ale zostało to wykluczone od razu. Proszę o pomc
Witam, opisana przez Panią sytuacja, budzi podejrzenie uogólnionej choroby zapalnej. Proponuję wykonać podstawowe badania laboratoryjne: OB, CRP, morfologia, kreatynina, alat, aspat, CK, RF-ilościowo, mocz- badanie ogólne i z tymi wynikami udać się do dobrego specjalisty reumatologa w swojej okolicy. Dobrze by było również rozszerzyć przesiewowy test ANA o badania szczegółowe- ANA 2 i ANA 3 lub ANA-panel (w różnych laboratoriach spotykamy trochę inne nazewnictwo tych specjalistycznych badań. Osobnym tematem jest rozszerzenie diagnostyki boreliozy. Z Pani opisu wynika, że uzyskano pozytywny wynik w klasie IgG w teście ELISA, który wymaga ewentualnego potwierdzenia metodą western-blot. Pozdrawiam. Agnieszka Wojciechowska