Witam, Mam 24 lata. Próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli przeszkadza mi zachowanie dzie

3 odpowiedzi
Witam,
Mam 24 lata. Próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jeśli przeszkadza mi zachowanie dziewczyny kolegi mojego chłopaka i nie chciałabym, żeby widział się z nią beze mnie, to czy mogę wymagać, żeby mój chłopak zrezygnował z okazjonalnego kontaktu z nią (nawet jeśli oznaczałoby to, że nie będzie się wtedy widział ze znajomymi). Może widzieć się z nimi przecież bez tej dziewczyny. Wydaje mi się, że ważniejsze jest moje dobre samopoczucie i poczucie bezpieczeństwa, a ta dziewczyna mnie ignoruje, rozmawia tylko z chłopakami i zdarzało jej się zachowywać prowokująco względem mojego chłopaka. To nie jest tak, że obawiam się, że staną się jakieś gorsze rzeczy, ale nie czuję się komfortowo z samym zachowaniem, a skoro nie mogę z tym nic zrobić, to czy mogę potrzebować takiego "zabezpieczenia" ze strony mojego chłopaka?
Dziękuję za odpowiedź.
W relacjach partnerskich istnieje potrzeba szacunku, komunikacji i wspólnego zrozumienia. Jednak równie ważne jest, aby zachować równowagę i szanować autonomię drugiej osoby oraz jej wolność do utrzymywania kontaktów społecznych. Warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach, które mogą być istotne w rozważeniu sytuacji, takich jak chociażby komunikacja.
Rozmawiaj otwarcie ze swoim chłopakiem o swoich uczuciach i obawach. Komunikacja jest kluczowa w związku. Wyraź, w jaki sposób zachowanie tej dziewczyny wpływa na twoje samopoczucie.
Spróbuj zrozumieć stanowisko swojego chłopaka i zapytaj, dlaczego utrzymuje kontakt z tą dziewczyną.
Znalezienie wspólnego zrozumienia może pomóc w znalezieniu kompromisu.
Ważne jednak jest, aby ustalić wspólne granice w związku, które obie strony akceptują.
Istotne jest również szanowanie indywidualnych przestrzeni i wolności każdej osoby.
Zaufanie jest fundamentem zdrowego związku. Jeśli istnieje zaufanie między tobą a twoim chłopakiem, może to pomóc w radzeniu sobie z obawami. Warto zastanowić się, czy obawy wynikają z konkretnych zachowań dziewczyny czy może z pewnych nieścisłości w związku. Jeśli problem jest bardziej ogólny, może warto skonsultować się z terapeutą.
Pamiętaj, że relacje oparte na wzajemnym szacunku i otwartej komunikacji mają większe szanse na sukces. W przypadku konfliktów zaleca się staranne słuchanie swojego partnera, wyrażanie swoich uczuć i wspólne poszukiwanie rozwiązania. Ostatecznie, ustalenie zdrowych granic w związku wymaga wzajemnego zrozumienia i współpracy obu stron.

Dzień dobry, w przypadku trudności z podjęciem takiej decyzji warto zastanowić się co jest dla Pani najtrudniejsze i jak się Pani czuje w sytuacjach, w których partner ma kontakt z tą osobą. Z jednej strony warto dążyć do zaspokojenia swoich potrzeb w relacji, ale jednocześnie nie każda potrzeba może być zaspokojona w bliskiej relacji. Ponadto podtrzymywanie długotrwałych relacji często wymaga akceptacji dyskomfortu emocjonalnego w niektórych sytuacjach oraz samodzielnej pracy nad skracaniem czasu trwania intensywnych emocji celem poprawy swojego samopoczucia.
Szanowna Pani.
Nie ma Pani realnego wpływu na to, czy kolega Pani chłopaka będzie pojawiał się na spotkaniach z dziewczyną czy bez niej.
Zalecałabym raczej zastanowienie się co dla Pani jest najtrudniejsze w opisanej sytuacji. Być może trudno jest Pani przyznać, iż czuje Pani zazdrość o chłopaka. Umiarkowana zazdrość może być korzystna dla relacji, bo zapewnia drugą osobę o tym, ile dla nas znaczy. Jednak chęć kontroli chłopaka może wskazywać na Pani niepewność w związku. Być może obawia się Pani o to, że prowokacje zaczną podobać się Pani chłopakowi. Proszę także zastanowić się nad tym jak Pani czuje się w tej relacji. Czy jest Pani zauważana, doceniana, po prostu ważna dla partnera. Jeśli te potrzeby zostaną zaspokojone, być może w naturalny sposób zmniejszy się w Pani poczucie zagrożenia.
Zachęcam do przyjrzenia się sobie i swoim oczekiwaniom co do związku. To da Pani najwięcej odpowiedzi na nurtujace pytanie.
Zawsze może Pani także skorzystać z profesjonalnej pomocy.
Życzę Pani poczucia satysfakcji i zrozumienia.
Z pozdrowieniami, Małgorzata Grygier- Stępień