Witam, mam 24 lata kilka miesięcy temu urodziłam dziecko, które nadal karmie, od kiedy pamiętam miał

4 odpowiedzi
Witam, mam 24 lata kilka miesięcy temu urodziłam dziecko, które nadal karmie, od kiedy pamiętam miałam wrażliwe dziąsła skłonne do krwawienia, problem nasilił się oczywiście podczas ciąży. Po porodzie zamiast wrócić wszystko do normy jest co raz gorzej dziąsła krwawią nie tylko podczas mycia ale również w ciągu dnia bez żadnego powodu, ani manualnego podrażnienia spowodowanego np. jedzeniem. Krwotoki są dosyć silne, aż wstyd otworzyć usta, bo są całe we krwi....byłam już z tym problemem u dwóch stomatologów, którzy ogladając zęby nic nie powiedzieli co może być powodem. Dodam, że podczas ciąży usuwałam kamień. Notorycznie też odczuwam ból i dyskomfort między 5 a 6 zębem, ale zewnętrznie żaden stomatolog nic nie widzi. Proszę o poradę, nasilające się krwawienia bardzo mnie martwią.
Dzień dobry, krwawienia dziąseł mogą być spowodowane nie leczoną parodontozą, zmianami hormonalnymi, ale mogą to być również objawy innych chorób np. cukrzyca, skaza krwotoczna,itd.Proszę skontaktować się z periodontologiem, lub lekarzem pierwszego kontaktu w celu dalszej diagnostyki. Pozdrawiam dr Kręcisz

Pasta lacalut i inne środki z chlorheksydyna. Nitka! Wizyta u dentysty który znajdzie powód krwawienia.
Witam. Należy porządnie zrobić scaling. Jeśli mimo to dziąsła będą krwawić i dobrzy Pani szczotkuje należy zrobić badania krwi postawowe.5i 6 trzeba zrobić zdjęcie jeśli nie jest Pani w ciąży.Pozdrawiam
Witam, proponuję udać się do specjalisty periodontologii, który z pewnością udzieli Pani odpowiedniej porady.