Witam, mam 19 lat i jestem mężczyzną. Moje pytanie dotyczy logopedii, a przynajmniej tak mi się wyda

9 odpowiedzi
Witam, mam 19 lat i jestem mężczyzną. Moje pytanie dotyczy logopedii, a przynajmniej tak mi się wydaje. Otóż mój problem polega na tym, że mam bardzo cichy głos. Niezwykle często mam problem aby ktoś mnie usłyszał a w przypadku gdy jestem w głośnym otoczeniu zrozumienie mnie jest niemożliwe. Sam to czuje, gdy wtedy wypowiadam słowa sam ich nie słyszę. Mam też dolegliwość, którą ciężko jest opisać. Otóż czasami po pewnym okresie długiego mówienia kolejne wytwarzane drgania moich strun głosowych tak jakby działają bezpośrednio na moje bębenki uszne od środka. Wydaje się to dziwne ale mniej więcej w taki sposób to odczuwam. W tym stanie moja zdolność słyszenia jest lekko upośledzona ale po kilku minutach przerwy wszystko wraca do normy. Moje pytanie brzmi: gdzie mam szukać pomocy w walce z tymi przypadłościami?
Proszę skonsultować się z logopedą, który oceni czy pański problem jest w zakresie kompetencji wyłącznie logopedy, czy może warto udać się również do psychologa/psychoterapeuty, gdyż często sposób ekspresji w zakresie mowy ma podłoże psychologiczne. Objawy, które Pan opisuje jako wpływające na słuch mogą mieć podłoże psychologiczne, choć oczywiście należałoby skonsultować to także z lekarzem. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

W Pańskim przypadku należy się zgłosić do lekarza foniatry.
Dzień dobry!
Po pierwsze przydałaby się konsultacja u lekarza foniatry , następnie konsultacja u dobrego logopedy ze specjalnością emisja głosu. Jeśli to nie pomoże sugerowałbym konsultację psychologiczną.
Prosze zglosic sie do foniatry lub laryngologa.Konieczna bedzie tez terapia u logopedy,najlepiej u logopedy medialnego,z ktorym bedzie Pan mogl pracowac nad emisja glosu.Powodzenia!
Witam, opisane przez Pana objawy i odczucia sugerują, że w pierwszej kolejności należałoby udać się do foniatry oraz laryngologa. Kontakt z logopedą także jest dobrym pomysłem, szczególnie jeśli pracuje on nad emisją głosu. Pozdrawiam
Dzień dobry,
Przede wszystkim proponuję wizytę u dobrego foniatry i laryngologa! Jeśli zostaną wykluczone problemy z kratanią i laryngologiczne warto udać się do logopedy medialnego -tj.zajmującego się emisją głosu. On też będzie w stanie podpowiedzieć co dalej. Powodzenia!
Pozdrawiam
Proszę udać się do lekarza foniatry, jednocześnie polecam konsultację laryngologiczną. Z opinia od obu specjalistów można udać się do logopedy specjalisty od emisji głosu. Pozdrawiam serdecznie.
Pomocy może Pan szukać u logopedy, laryngologa i foniatry. Dodatkowo po wykluczeniu zaburzeń u powyższych specjalistów można skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia,
Sylwia Filipczak
Witam. W pierwszej kolejności zachęcam do wizyty u foniatry, a po tej wizycie, ewentualnie, mógłby konsultować Pana logopeda. Jednak foniatra jest ważniejszym specjalistom w przypadku Pana problemu.
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska