Witam, mam 18 lat od jakiegoś czasu zaczęłam współżyć, są to dopiero początki, tak mi się zdaje (6-7
2
odpowiedzi
Witam, mam 18 lat od jakiegoś czasu zaczęłam współżyć, są to dopiero początki, tak mi się zdaje (6-7 razy). Problem w tym że nie doszłam jeszcze ani razu, czytałam że dużo kobieta nie doświadcza tego, lecz martwi mnie to że nigdy tego nie doznam. Jednak podczas stymulowania punktu G itp czuję to uczucie lecz nie jestem pewna czy aby na pewno jest to uczucie dojścia czy nie. Ale wiem o tym że potrafię. Zastanawia mnie to dlaczego nie dochodzę podczas współżycia? Czy to przez początki czy coś jest nie tak ? Może to ze stresu oraz obawą czy ktoś nie wejdzie i nie mogę oddać się w całości.
Pozdrawiam
Pozdrawiam
To, co opisujesz, jest absolutnie naturalne – naprawdę wiele młodych kobiet (i nie tylko młodych!) potrzebuje czasu, żeby oswoić się z bliskością, ciałem, napięciem, oczekiwaniami… i dopiero wtedy zaczyna doświadczać orgazmu
A to że czujesz coś przy stymulacji punktu G, to bardzo dobry sygnał – Twoje ciało już pokazuje, że potrafi reagować, tylko potrzebuje jeszcze więcej spokoju, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli podczas seksu masz w głowie myśl „ktoś może wejść”, to Twoje ciało może się mimowolnie blokować – i to zupełnie normalna reakcja.
Nie ma nic z Tobą nie tak. Seksualność dojrzewa tak samo jak inne części życia – krok po kroku, bez presji.
Jeśli czujesz, że to Cię niepokoi albo chciałabyś spokojnie o tym pogadać – mogę zaprosić Cię na rozmowę z seksuologiem. Czasem jedno spotkanie daje ogromne poczucie ulgi i rozumienia.
A to że czujesz coś przy stymulacji punktu G, to bardzo dobry sygnał – Twoje ciało już pokazuje, że potrafi reagować, tylko potrzebuje jeszcze więcej spokoju, swobody i poczucia bezpieczeństwa. Jeśli podczas seksu masz w głowie myśl „ktoś może wejść”, to Twoje ciało może się mimowolnie blokować – i to zupełnie normalna reakcja.
Nie ma nic z Tobą nie tak. Seksualność dojrzewa tak samo jak inne części życia – krok po kroku, bez presji.
Jeśli czujesz, że to Cię niepokoi albo chciałabyś spokojnie o tym pogadać – mogę zaprosić Cię na rozmowę z seksuologiem. Czasem jedno spotkanie daje ogromne poczucie ulgi i rozumienia.
Dzień dobry. Kłopot z brakiem orgazmu podczas współżycia zależy od wielu czynników, między innymi od poziomu doświadczenia seksualnego, doświadczania orgazmu podczas samodzielnej masturbacji, od zaufania do partnera, poziomu szczerości i rozmowy z partnerem na tematy dotyczące seksualności, własnej samooceny, od wcześniejszych doświadczeń partnera i jego otwartości na nowe (każdy partner seksualny jest inny), etc. Zdecydowana większość kobiet osiąga orgazm poprzez stymulację łechtaczki. Jeśli łechtaczka nie jest dostatecznie stymulowana podczas stosunku to osiągnięcie orgazmu bez odpowiedniej gry wstępnej będzie utrudnione. Zachęcam Panią by udała się do seksuologa, najlepiej z partnerem. Seksuolog pomoże Państwu lub tylko Pani (o ile kłopot nie leży również po stronie partnera - np. w niedostatecznym doświadczeniu) rozwiązać ten kłopot poprzez psychoedukację oraz terapię seksualną. Z poważaniem. Adrianna Stawarz - seksuolog kliniczny
Podobne pytania
- Wynik HSV 1/2 IgM >3.50 pozytywny podczas gdy norma jest <1.1 Natomiast wynik HSV 1/2 IgG wynik negatywny <0.500 co to może oznaczać ? Czasem mam infekcje intymne po współżyciu bądź tez świąd i pieczenie. Ostatnim razem po współżyciu miałam krew w moczu. Proszę o pomoc
- Podczas współżycia z partnerem nie czuję w ogóle przyjemności z penetracji, odczuwam mechaniczne ruchy jakie wykonuje, przy niektórych pozycjach czuję lekki ból. Mam natomiast orgazm łechtaczkowy przy odpowiedniej stymulacji. Byłam z tym zagadnieniem u ginekolog, która stwierdziła, że anatomicznie…
- Doznałam urazu podczas uprawiania sportu. Lekarz na sorze zebrał wywiad, zbadał i postawił diagnozę: naderwanie głowy przyśrodkowej mięśnia dwugłowego łydki i kazał odpoczywać. Czy nie powinien wykonać badań, np. Usg i skierować na rehabilitację?
- Witam czy test robiony 14,17,19,21,24,27 dni po stosunku jest wiarygodny ? Byly by widoczne juz dwie kreski ?
- Od dłuższego czasu obserwuję na dziąśle białą narośl, która okresowo powoduje ból i dyskomfort. W wyniku przypadkowego uszkodzenia doszło do krwawienia, jednak tkanka zregenerowała się, a dolegliwości nawracają.
- Miesiączkuję od 13,5 roku życia. Od samego początku krwawienie trwało ponad 10 dni, co ok. 2-3 okresy pojawiało się dłuższe krwawienie trwające nawet ponad miesiąc (kilka przerywanych lekami). Miałam robione badania krzepliwości krwi - wszystko w normie. Po 19 roku życia zaczęłam przyjmować antykoncepcję…
- Dzień dobry. Chciałabym zasięgnąć drugiej opinii odnośnie długości szyjki macicy. Właśnie zaczynam 27 tydzien ciazy, dzisiaj a wizycie kontrolnej długości szyjki 3.41cm. Pani Doktor powiedziała, że długość prawidłowa, nie ma się czym przejmować chociaż na ostatnich wizytach długośc szyjki była…
- Dzień dobry. Wynik rezonansu. Obrzęk tkanki podskórnej podrzepkowej o umiarkowanym nasileniu. Niewielki obrzęk troczka przyśrodkowego, łagodne cechy naciągnięcia. Troczek boczny rzepki o niskim sygnale, prawidłowy przebieg. Śladowa ilość płynu w zachylkach rzepkowo-udowych oraz przy torebce…
- Kobieta, 30 lat. Nie przyjmuje lekow na stałe.Odebrałam wyniki krwi: Płytki krwi 142 G/I PDW 23,7 MPV 13,9 P-LCR 54% MAGNEZ 1,8 Ferrytyna 15,85 Reszta wyników w normie Ogólne osłabienie, senność, zmęczenie, drżenie mięśni, problem z widzeniem. Czy jest się czym martwic? Lekarz rodzinny…
- 15 lat temu złamałam udo do tej pory mam materiał zespalajacy od kilku dni bardzo mnie boli w miejscu zlamania nie mogę chodzić nie upadłam tak z niczego bardz, bardzo boli
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.