Witam mam 18 lat mam chłopaka i on mi napisze ze idzie z kolegami z kasy się spotkać i koleżanka ja

3 odpowiedzi
Witam mam 18 lat mam chłopaka i on mi napisze ze idzie z kolegami z kasy się spotkać i koleżanka ja ich wszystkich znam i nie jestem zazdrosna o nich ale jak mi on to pisze to mi gorąco w środku jestem zdenerwowana nie dobrze mi i wkurzam się nie wiem czemu tak mam i co się ze mną dzieje mogę prosić o odpowiedz
Witaj,
Twoje odczucia i reakcje, które opisujesz, są całkowicie naturalne. Często pojawiają się w sytuacjach, gdy nasze emocje i myśli splatają się ze sobą. Bycie zaniepokojonym lub czucie gorąca w środku może być wynikiem wielu czynników, takich jak lęki, niepewność czy nawet oczekiwania społeczne.
Odczuwanie zdenerwowania, gdy twój chłopak idzie spotkać się z kolegami, choć znasz ich i nie jesteś zazdrosna, może wynikać z różnych źródeł. Może to być spowodowane pewnymi nieświadomymi obawami, lękami przed tym, że może coś się zmienić w relacji, lub po prostu brakiem pewności co do tego, co się wydarzy podczas spotkania.Pamiętaj, że każdy ma różne sposoby radzenia sobie z emocjami, i jeśli te uczucia stają się trudne do zrozumienia lub kontrolowania, warto skonsultować się z psychoterapeutą, który może pomóc w wyjaśnieniu źródeł tych reakcji i udzielić odpowiednich narzędzi do radzenia sobie z nimi.

Dzień Dobry, proponuje omówić szerzej ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam
Tłumione uczucia często szukają ujścia poprzez reakcje fizjologiczne, w Twoim przypadku poprzez uczucie gorąca i nudności. Twoje ciało wysyła Ci sygnały, że w jakiś sposób Twoje granice komfortu zostały naruszone.
Wygląda na to, że trudno jest Ci się skonfrontować z tymi emocjami - stąd poczucie nie zrozumienia swoich reakcji.
Zachęcam do podjęcia się konsultacji z psychoterapeutą związanego z pracą na podświadomych mechanizmach obronnych, na przykład w nurcie psychodynamicznym.