Witam, lekarz stwierdził u mnie niewydolność obu żył odpiszczelowych i skierował na zabieg zamykania
Lekarz stwierdził u mnie niewydolność obu żył odpiszczelowych i skierował na zabieg zamykania żył laserem. Jak wygląda kwestia przyjmowania doustnej antykoncepcji po zabiegu? Podobno mogą one spowodować nawrót choroby... Czy są inne metody antykoncepcji, które można stosować, a które nie będą w moim przypadku szkodliwe?
1 odpowiedź
Witam Panią, nie ma antykoncepcji, "dobrej" dla niewydolnych żył, nie ma ona wpływu na powodzenie zabiegu - skuteczność laserowego zamykania żył to ponad 95% niezależnie od rodzaju antykoncepcji oczywiście biorąc pod uwagę szerokość żyły. Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

