Witam, jestem w 25 tc, miałam wykonywane badanie test obciążenia glukozą, mój wynik na czczo to 64 m

1 odpowiedzi
Jestem w 25 tc, miałam wykonywane badanie test obciążenia glukozą, mój wynik na czczo to 64 mg, po 1 h - 141 mg, a po 2 h - 156 mg. Czy oznacza to cukrzyce ciążowa ?? Pozdrawiam
Wyniki pozwalają rozpoznać cukrzycę ciążową, ponieważ po 120 minutach glikemia w OGTT nie powinna przekroczyć 153 mg/dl, a u Pani wyniosła 156. Dwa pozostałe wyniki są prawidłowe ale do postawienia rozpoznania wystarczy spełnienie tylko 1 kryterium.
Leczenie zwykle zaczyna się od diety cukrzycowej i odpowiedniej aktywności fizycznej. Konieczne jest monitorowanie glikemii glukometrem i dalsze leczenie u specjalisty