Witam! Jestem po rezonansie uszkodzonego kolana urazu doznałem niespełna dwa lata temu Niżej umie
1
odpowiedzi
Witam!
Jestem po rezonansie uszkodzonego kolana urazu doznałem niespełna dwa lata temu
Niżej umieszczam wyniki badania i zwracam się z zapytaniem, czy to coś poważnego? Jakie będą podjęte działania w celu wyleczania urazu i czy jest możliwość, żebym mógł w przyszłości służyć w wojsku, gdyż mam 18 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź!
MR STAWU KOLANOWEGO LEWEGO; Badanie wykonano w sekwencjach TSE (T1 - sag. i cor.), TSE (T2 - sag, cor. i ax.), longTE/STIR (T2 - cor.) oraz TSE/SPAIR (PD - sag.), bez wzmocnienia kontrastowego.
Badanie z obecnością artefaktów ruchowych - ocena orientacyjna. Prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym i jego zachyłkach. Nieco pogrubiały, częściowo zwłókniały fałd zarzepkowy przyśrodkowy błony maziowej, poza tym maziówka niepogrubiała. Więzadło krzyżowe przednie o nieco nieostrych obrysach i pasmowato wzmożonym sygnale w obrazach T1-i T2-zależnych, z widocznym przerwaniem ciągłości więzadła w części bliższej (część włókien układa się poziomo nad wyniosłością międzykłykciową), z obecnością płynu w szczelinie pomiędzy fragmentami więzadła oraz niejednorodnym torbielowatym ogniskiem wlk. 15x10x13 mm - cechy uszkodzenia II/III stopnia (niemal całkowite zerwania włókien). Objaw PCL słabo dodatni. Więzadło krzyżowe tylne, więzadła poboczne, więzadło i troczki rzepkowe oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda o prawidłowej strukturze, jednorodnym sygnale i zachowanej ciągłości. Obraz ścięgien ,,gęsiej stopki" prawidłowy. W zakresie rogu tylnego łąkotki bocznej widoczna podłużna szczelina pęknięcia, niedochodząca do powierzchni stawowych - uszkodzenie II stopnia, z obecnością drobnych torbieli w tej okolicy obwodowo. Łąkotka przyśrodkowa bez cech uszkodzenia. Chrząstka stawowa prawidłowa. Ciało Hoffy o prawidłowym sygnale, bez przerostu. Sygnał szpiku w zakresie części kostnych stawu kolanowego prawidłowy. Ukształtowanie bloczka kości udowej i ustawienie rzepki prawidłowe. Tkanki miękkie okołostawowe bez zmian o znaczeniu patologicznym.
Jestem po rezonansie uszkodzonego kolana urazu doznałem niespełna dwa lata temu
Niżej umieszczam wyniki badania i zwracam się z zapytaniem, czy to coś poważnego? Jakie będą podjęte działania w celu wyleczania urazu i czy jest możliwość, żebym mógł w przyszłości służyć w wojsku, gdyż mam 18 lat. Z góry dziękuję za odpowiedź!
MR STAWU KOLANOWEGO LEWEGO; Badanie wykonano w sekwencjach TSE (T1 - sag. i cor.), TSE (T2 - sag, cor. i ax.), longTE/STIR (T2 - cor.) oraz TSE/SPAIR (PD - sag.), bez wzmocnienia kontrastowego.
Badanie z obecnością artefaktów ruchowych - ocena orientacyjna. Prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym i jego zachyłkach. Nieco pogrubiały, częściowo zwłókniały fałd zarzepkowy przyśrodkowy błony maziowej, poza tym maziówka niepogrubiała. Więzadło krzyżowe przednie o nieco nieostrych obrysach i pasmowato wzmożonym sygnale w obrazach T1-i T2-zależnych, z widocznym przerwaniem ciągłości więzadła w części bliższej (część włókien układa się poziomo nad wyniosłością międzykłykciową), z obecnością płynu w szczelinie pomiędzy fragmentami więzadła oraz niejednorodnym torbielowatym ogniskiem wlk. 15x10x13 mm - cechy uszkodzenia II/III stopnia (niemal całkowite zerwania włókien). Objaw PCL słabo dodatni. Więzadło krzyżowe tylne, więzadła poboczne, więzadło i troczki rzepkowe oraz ścięgno mięśnia czworogłowego uda o prawidłowej strukturze, jednorodnym sygnale i zachowanej ciągłości. Obraz ścięgien ,,gęsiej stopki" prawidłowy. W zakresie rogu tylnego łąkotki bocznej widoczna podłużna szczelina pęknięcia, niedochodząca do powierzchni stawowych - uszkodzenie II stopnia, z obecnością drobnych torbieli w tej okolicy obwodowo. Łąkotka przyśrodkowa bez cech uszkodzenia. Chrząstka stawowa prawidłowa. Ciało Hoffy o prawidłowym sygnale, bez przerostu. Sygnał szpiku w zakresie części kostnych stawu kolanowego prawidłowy. Ukształtowanie bloczka kości udowej i ustawienie rzepki prawidłowe. Tkanki miękkie okołostawowe bez zmian o znaczeniu patologicznym.
Witam. Wygląda to na prawie całkowite zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, dodatkowo jest uszkodzona łąkotka boczna. Obydwa urazy są dość poważne i mogą mieć konsekwencje w przyszłości. Więcej nie jestem w stanie powiedzieć bez wywiadu i badania. Pozdrawiam.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry. ok 3 lata temu poznałam chłopaka, zatrudnił się w moim miejscu pracy - dla mnie to było „od pierwszego wejrzenia”, aż ugięły mi się kolana jak go zobaczyłam 1 raz..;) po jakimś czasie zaczął do mnie zagadywać, w pracy dużo rozmawialiśmy, pisalismy, spotykaliśmy się po pracy i nagle…
- Proszę o opinię/radę. Pod koniec sierpnia miałem wykonane zabiegi chirurgiczne - usunięcie znamion. Z natury moje ciało ma problem z radzeniem sobie z bliznami pooperacyjnymi, powstają grubsze/odstające blizny po zabiegach. Usuniętych znamion miałem cztery, natomiast jedna blizna oprócz tego…
- Dzień dobry oto wynik rtg u dziecka 5 lat w przyśrodkowych częściach płuc wzmożony rysunek nieżytowy,zmiany zapalne okołooskrzelowe i nieliczne śródmiąższowe syn był w szpitalu z zapaleniem płuc oraz oskrzeli w szpitalu nie stwierdzono zmian na płucach oraz oskrzelach wykryto grypę typ a i leczony…
- Witam. Mam zdiagnozowane żylaki powrózka nasiennego - czy mogę używać męskiego pasa cnoty lub ringa uciskowego??
- Dzień dobry.Moja suczka kilka dni temu urodzila szczeniaczki.Jest to jej pierwsza ciaza.Nie odrzuciła młodych ale zachowuje się dziwnie.Skrobie w kafelki w lazience ,skacze z łóżka na łóżko ,nie umie znaleźć sobie miejsca i ,dyszy ciężko ,pije dużo wody ale nie ma apetytu na jedzenie.Czy te dziwne…
- Witam. 7 dni temu usunąłem 8 dolną, wczoraj miałem zdjęte szwy wszystko ładnie się goi jednak dziś wypadł mi skrzep przy płukania jamy ustnej. Nic nie boli, nie czuć tego miejsca. Dbam o higienę jamy ustnej zgodnie z zaleceniami.
- dzien dobry mam taki problem korzystanie zinternetu nawet na troche powoduje umnie ból głowy koncentracja i mysli pedza czemu tak sie dzieje dziekuje za odpowiedzi
- Dzień dobry, jestem w 11 tyg. ciąży. Proszę o interpretację wyników na przeciwciała Toksoplazmozy: IgM - niereaktywne, IgG - 345 IU/ml. Dziękuję.
- Witam , Posmarowałem się tylko 1 raz wieczorem maścią triderm (punktowo na twarzy) już późną nocą zauważyłem białe plamy w miejscu posmarowania.Rano następnego dnia nadal były plamy białe.Czy te plamy zostaną na zawsze czy znikną? Czy mogę używać kosmetyków z kwasami i witaminą c czy zaprzestać…
- Od kilku dni biorę dwa antybiotyki na infekcje pęcherza i piasek: Cetix i Sumammed oraz Uro-Vaxom. Biorę też probiotyk raz dziennie. Od wczoraj swędzą mnie okolice intymne i okolice odbytu oraz mam białą, suchą wydzielinę. Czy mogę zastosować krem Clotrimazolum czy sięgnąć po tabletkę Fluconazole…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.