Witam. Jestem młodą kobietą i mam problemy z podwyższonym androstendionem w konsekwencji tego - z

2 odpowiedzi
Witam.
Jestem młodą kobietą i mam problemy z podwyższonym androstendionem w konsekwencji tego - z nadmiernym owłosieniem. Ginekolog przypisał mi tabletki antykoncpcyjne, które brałam przez 3 miesiące - poza drętwieniem nóg nic się nie zmieniło. Na kolejnej wizycie lekarz zmienił mi tabletki oraz dodał inne - jedne antykoncepcyjne a drugie stricte blokujące androstendion (czytając ulotkę dowiedziałam się, że lek nie jest przeznaczony dla kobiet pod rzadnym pozorem). Lekarz powiedział, że przy problemach z androstendionem tabletki będę musiała brać całe życie, aby nie doszło do rozwoju chorób.
A więc biorę te nowe tabletki (jestem w trakcie pierwszego opakowania) i...praktycznie od początku wracają do mnie myśli, żeby ich nie brać - nie czuję się sobą - mam o wiele większe wahania nastroju, stałam się "rozleniwiona", libido spadło mi z wysokiego do całkowitego zera - seks mógłby dla mnie nie istnieć. Jest do dla mnie problem, bo lubiłam siebie taką jaką byłam. Na efekty w postaci zmniejszenia zarostu mam czekać podobno około 6 miesięcy...i to mnie przeraża.
Czy nie ma mniej inwazyjnych, łagodniejszych metod regulacji hormonów niż łykanie tabletek?
Pozdrawiam.
zapraszam na kkonsultację

Dzień dobry,
warto spróbować naturalnych metod regulacji organizmu. Mogą one doprowadzic do właściwego ustawienia gospodarki hormonalnej i wszystko wróci do normy bez potrzeby farmakoterapii.
Mogę podjąć się prowadzenia Pani przypadku. Przyjmuję w NZOZ Zabierzów, w Krakowie i w Rzeszowie. Udzielam także konsultacji telefonicznych. boguslaw.bienias(at)gmail.com
Pozdrawiam,
Bogusław Bienias