Witam. Jestem kilka miesięcy po założeniu korony na implant . Dopiero dzisiaj zobaczyłem, że między

2 odpowiedzi
Witam. Jestem kilka miesięcy po założeniu korony na implant . Dopiero dzisiaj zobaczyłem, że między dziąsłem a koroną implantu jest ok. 1,5 mm przerwa ( luka) , w którą wpadają resztki jedzenia . Czy jest to normalne , czy powinienem zareklamować?
Trudno odpowiedzieć jednoznacznie bez obserwacji jak wygląda dziąsło i czy nie potrzebuje dodatkowych zabiegów. Proszę zgłosić się do lekarza, który wykonywał pracę i porozmawiać o swoich spostrzeżeniach.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Pogrążony w kości implant prawie zawsze kończy się na wysokości kości, chyba, że został założony implant ze specjalnym kołnierzem, który to kołnierz wystaje ponad kość. Implant pogrążony w kości łączy się z łącznikiem, na którym założona jest korona. Połączenie to zwykle stwarza głębszą kieszonkę niż kieszonka przy własnych zębach. Podana przez Pana wartość głębokości kieszonki jest całkowicie w normie. Wyzwaniem dla Pacjenta jest oczyszczanie tego miejsca. Na rynku pojawiło się wiele produktów do sprawnego usuwania resztek pokarmowych z głębokich kieszonek. Przy implantach najlepiej stosować irygatory. Zalecana jest też profesjonalna higienizacja w gabinecie wykonywana systematycznie co 6 m-cy dostosowanymi końcówkami na skalery ( bez metalu) .