Jestem chorobliwie zazdrosny o zone jest zgrabna atrakcyjna gdy ma wyjechać na noc sama np z pracy lub idzie na nocna imprezę z pracy sama życia we mnie nie do tego założy krótka obcisłe sukienkę czepiam się jej i kloce myślę że mnie zdradzi ciężko nam rąk żyć dodam że nie uprawiany seksu bo mam wczesny wytrysk nigdy jej nie było dobrze w łóżku że mną jesteśmy 14 lat małżeństwem spi w spodenkach w bieliźnie nie chce mam poważny problem z tym i że sobą kocham ha mocno wpadłem już w nerwice jak pozbyć się zazdrości dodam ja nie wyjeżdżam żona ma taką pracę nieraz musi
mgr Karolina Montygierd-Łojbo
mgr Karolina Montygierd-Łojbo
Psycholog, Psychoterapeuta
Gdańsk
Dzień dobry,
opisuje Pan swoje trudne emocje u podłoża których może leżeć wątek o poczuciu własnej wartości. Dobrze by było się temu przyjrzeć. Może mieć to związek z przedwczesnym wytryskiem. Przedwczesny wytrysk można z powodzeniem wyleczyć. Zachęcam do wizyty u dobrego lekarza seksuologa. Najpierw trzeba by wykluczyć przyczyny medyczne np. niedoczynność tarczycy, neurologiczne, urologiczne itp. Dobry lekarz przeprowadzi diagnostykę w tym kierunku. Jeśli podłoże jest psychogenne to polecam psychoterapię indywidualną albo wspólnie z żoną. Niezależnie od podłoża warto jest się tym zająć bo wyleczalność zarówno w przypadku podłoża biologicznego jak i psychologicznego jest bardzo duża. Pozdrawiam serdecznie

 Ewelina Włodarz-Zając
Ewelina Włodarz-Zając
Psychoterapeuta, Psycholog
Dąbrowa Górnicza
Witam, wydaje się że przez 14 lat nie próbował pan zadbać o swój i żony komfort seksualny odnośnie przedwczesnego wytrysku. Ta zazdrość sama nie zniknie, myślę ze boi się pan stracić żonę. Kiedy znika, wyjeżdża to tak jakby pan się obawiał że żona znajdzie sobie partnera, który ją zaspokoi seksualnie. Widać dożo napięcia w waszej relacji. Zauważa pan problem, a to już pierwszy krok żeby zacząć pracę nad sobą. Pozdrawiam Ewelina Włodarz - Zając

dr Magdalena Hyla
dr Magdalena Hyla
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Katowice
Dzień dobry - wyobrażam sobie, że problemy, o których Pan pisze, są dla Pana źródłem ogromnego stresu. Pana wypowiedź sugeruje, że na obecną sytuację składa się kilka problemów - zazdrość, przekonania o własnej seksualności oraz o własnej wartości, czy przekonania żony na temat seksualności. W takiej sytuacji najbardziej polecam skorzystanie z usług psychoterapeuty, który pomoże zrozumieć i przepracować te problemy, być może zauważyć pewne schematy w myśleniu, czy tłumione uczucia. Mimo, że problemy dotyczą związku, na terapię może Pan wybrać się sam. Zachęcam też do korzystania z podręczników samopomocowych, np. „Relacje na huśtawce” (autorstwa Avigail Lev i innych).

mgr Angelika Urban
mgr Angelika Urban
Psychoterapeuta, Psycholog, Psycholog dziecięcy
Białystok
Witam. Jest w Panu dużo napięcia. Być może boi się Pan odrzucenia. Nadmierna, trudna do zrównoważenia zazdrość może zniszczyć związek. Problemy z wytryskiem też zapewne mają swoje podłoże. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty, będącego jednocześnie seksuologiem. Angelika Urban, pozdrawiam

mgr Anna Kowalczyk-Hasterok
mgr Anna Kowalczyk-Hasterok
Psycholog, Psychoterapeuta
Zabrze
Polecam kontakt z psychoterapeutą, najlepiej zorientowanym także seksuologicznie. Trudno w jednym zdaniu odpowiedzieć na tak złożoną trudność, bo to raczej wątek na wiele spotkań. Z parą.
Mogę zaproponować konsultację, jeśli jesteście Państwo ze Śląska.

mgr Joanna Gruszczyńska
mgr Joanna Gruszczyńska
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Poznań
Rozumiem, że to co Pan przeżywa jest szalenie trudne. Na problemy, z którymi się Pan zmaga może składać się kilka czynników, które zapętlają koło. Trudności w sferze seksualnej mogą wiązać się z niskim poczuciem własnej wartości, a co za tym idzie z zazdrością o żonę i jej potencjalne kontakty w tej sferze z innymi mężczyznami. Jak napisała jedna z poprzednich terapeutek - przedwczesny wytrysk można z powodzeniem wyleczyć i rozpocząć satysfakcjonujace życie seksualne. Zachęcam Państwa do poszukania terapeuty oraz lekarza seksuologa, który mógłby pomóc e rozwiązaniu tych trudności. Trzymam za Pana kciuki!

mgr Maciej Rutkowski
mgr Maciej Rutkowski
Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta
Białystok
Dzień dobry,

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wspólna konsultacja psychologiczna bądź seksuologiczna. Problem przedwczesnego wytrysku (jak i inne problemy współżycia seksualnego) zdecydowanie łatwiej rozwiązuje się poprzez wspólną pracę współżyjących ze sobą osób.
Powyższy problem z całą pewnością negatywnie odbija się na Pańskim "ogólnym" poczuciu własnej wartości i być może jest też bezpośrednim czynnikiem wywołującym niezdrową zazdrość wobec żony. Z powyższego powodu, jeśli partnerka nie uzna za zasadne uczestniczyć w rozwiązaniu Państwa wspólnego problemu, należałoby rozważyć indywidualną konsultację psychologiczną bądź seksuologiczną i prawdopodobnie poddanie się terapii.

Pozdrawiam.

mgr Małgorzata Chmielewska–Zdunek
mgr Małgorzata Chmielewska–Zdunek
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Warszawa
Myślę że sporo już tu zostało powiedziane. Wczesny wytrysk ma swoje podłoże nerwicowe więc warto popracować nad tym kiedy ta nerwica się pojawiła. Być może w procesie socjalizacji i wydarzeń życiowych w toku życia. "Dotknęła"bym też systemu rodzinnego w jakim Pan wzrastał oraz schematów ,które się wtedy wytworzyły. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.