Witam jestem 24-letnim zdrowym mężczyzną (ciemny blond) od 4 lat zmagam się z nasilającym wypadaniem

2 odpowiedzi
Witam jestem 24-letnim zdrowym mężczyzną (ciemny blond) od 4 lat zmagam się z nasilającym wypadaniem włosów, oprócz średnich zakoli uniosła się linia grzywki o koło 2-4cm a do mniej więcej 10cm mam już mocno przerzedzone. Jestem typem faceta dla którego włosy są bardzo istotne i nie wyobrażam sobie życia bez nich, stosowałem roztwór loxon 5% przez jakieś pół roku,ale efekt był marny więc zacząlem akceptować mój defekt,ale teraz po 2 latach wiem, że technika ciągle idzie do przodu i oprócz przeszczepu poszczególnych włosów, na który kiedyś się na 100% zdecyduję są teraz jeszcze jakieś metody, jakieś nakłuwania skóry głowy itd.
Chciałbym spytać co mogę teraz zrobić, żeby przygotować trochę skórę głowy przed przeszczepem, który planuje gdzieś za około 2-3lata.
Żaden psycholog czy fryzjer,który dobierze fryzure do łysiny mnie nie interesuję,prosze o konkretne porady a nie wiadomości typu ,,idz do lekarza, żeby obejrzał głowe" tak starałem się nakreślić moja sytuacje, żeby ktoś mógł mi online dać jakieś rady lub udzielił informacji.
Aha dodam jeszcze, że w rodzinie mężczyźni niestety mają tendencje do łysiny,ale nie w tak wczesnym wieku jak ja,oni raczej po 30-stce.
Pozdrawiam i bardzo proszę o dużo informacji, jest to dla mnie bardzo istotne.
Odpowiedział Pan sobie sam na swoje pytanie. Jeśli jest to łysienie genetyczne i zaczęło się tak szybko a stosowane leki go nie zatrzymują, jedyną metodą jaka Panu pozostała jest przeszczep. Dwa lata przed zabiegiem nie musi Pan przygotowywać skóry do zabiegu ale jeśli chce Pan odżywić skórę głowy, co jednak nie spowoduje odrostu w Pana przypadku, proszę rozważyć serię zabiegów mezoterapii igłowej. Pobudzenie skóry uzyska Pan też przez frakcjonowanie mikroigłowe. Jeśli jednak Pana cebulki uległy już zniszczeniu i utracił Pan włosy bezpowrotnie żadne zabiegi ich nie przywrócą poza przeszczepem.

W celach prewencyjnych dobrze byłoby zrobić serię zabiegów mezoterapii igłowej, jeżeli cebulki włosów jeszcze nie uległy zniszczeniu to jet szansa na ich ożywienie i częściowa regenerację, a także oczywiście na działanie wzmacniające i ochronne przed utratą włosów, które nie wypadły.