Witam i prosze o radę. Od trzech dni cierpie na ogromna nadwrazliwosc zęba, jest to zab numer dwa. N
1
odpowiedzi
Prosze o radę. Od trzech dni cierpie na ogromna nadwrazliwosc zęba, jest to zab numer dwa. Nie moge dotykać jezykiem, jesc czy pic, lub wyjsc na zewnatrz .
Zab byl plombowany trzy lata temu, miedzy jedynka , byl maly ubytek.
Tak sie sklada, ze wczoraj bylam u stomatologa z innym zebem . Powiedzialam mu o problemie z dwojka, zrobil przeswietlenie i okazalo sie ze nic sie nie dzieje.Wiec stwierdzil nadwrażliwość, chociaz nigdy na to nie cierpialam. Lekarz nalozyl mi tylko srodek na nadwrażliwość, ktory mialam trzymac na zebie okolo godziny. Nie pomogl, bol jest nadal ogromny. Zalevono mi brac 3 razy dziennie paracetamol 500 mg razy dwie tabletki oraz inny sprodek dostepny tutaj przeciwbolowy. Sporo poczytałam o tym problemie i wedlug mnie plomba sie rozszczelnila stad ten bol. Czy jest mozliwe, ze lekarz o tym nie wie? Dodam, ze mieszkam za granica, wiec istnieja pewne roznice w leczeniu, ale czy az takie? Czy moge lekarzowi delikatnie to zasugerowac? Proszę o opinie, poniewaz bardzo cierpie.
Zab byl plombowany trzy lata temu, miedzy jedynka , byl maly ubytek.
Tak sie sklada, ze wczoraj bylam u stomatologa z innym zebem . Powiedzialam mu o problemie z dwojka, zrobil przeswietlenie i okazalo sie ze nic sie nie dzieje.Wiec stwierdzil nadwrażliwość, chociaz nigdy na to nie cierpialam. Lekarz nalozyl mi tylko srodek na nadwrażliwość, ktory mialam trzymac na zebie okolo godziny. Nie pomogl, bol jest nadal ogromny. Zalevono mi brac 3 razy dziennie paracetamol 500 mg razy dwie tabletki oraz inny sprodek dostepny tutaj przeciwbolowy. Sporo poczytałam o tym problemie i wedlug mnie plomba sie rozszczelnila stad ten bol. Czy jest mozliwe, ze lekarz o tym nie wie? Dodam, ze mieszkam za granica, wiec istnieja pewne roznice w leczeniu, ale czy az takie? Czy moge lekarzowi delikatnie to zasugerowac? Proszę o opinie, poniewaz bardzo cierpie.
To jest czas na leczenie kanałowe zęba.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Dzień dobry, mój problem polega na tym, że strasznie się czerwienie przy rozmowie z kimś- nieważne, czy jest to obca osoba, czy ktoś z rodziny. Już na samą myśl, że wychodzę gdzieś do znajomych i wiem, że będę robił się czerwony już mnie to zniechęca. Strasznie mi to przeszkadza w życiu codziennym.…
- mój problem polega na tym, że strasznie się czerwienie przy rozmowie z kimś- nieważne, czy jest to obca osoba, czy ktoś z rodziny. Już na samą myśl, że wychodzę gdzieś do znajomych i wiem, że będę robił się czerwony już mnie to zniechęca. Strasznie mi to przeszkadza w życiu codziennym. Jak z…
- Od pół roku pale papierosy a jestem umówiona na USG jamy brzusznej. Czy takie badanie może faktycznie wykazać że pale papierosy?
- Psychiatra przepisał mi Depratal na nerwicę lękową. Biorę drugi dzień po pół tabletki i lęki się nasiliły., ból głowy wysokie ciśnienie 149/91. Strasznie się boję brać te tabletki. Co one mi robią z mózgu? Chyba nie będę ich brała i przerwę to leczenie. Strasznie się boję ich brać. Pomocy
- Z ostatniej miesiączki wynika że jestem prawie w 6tygodniu ciąży. Wczoraj zrobiłam betę hcg wynik jest 9196 czy to dobry wynik?
- bardzo się martwię, gdyż mój Mąż ma alergię na pyłki, a obecnie bardzo ciężko przechodzi ten okres pylenia, nie stosuje żadnych leków. Czy powinien zgłosić się do alergologa w celu przepisania odpowiednich leków, które mogą zmniejszyć objawy lub zrobić dokładne testy, czy musi poczekać, aż objawy…
- Czy przy okazji sterylizacji mogłabym zrobić suce również plastyke listw mlecznych? Czy to wskazane i bezpieczne?
- Mąż ma skierowanie do szpitala na chirurgię szczękowo-twarzową na wyrwanie wszystkich zębów. Wydaje mi się, że parę dałoby się uratować. Oprócz tego ma czyszczenie zatok. Czy można to załatwić prywatnie, nie leżąc w szpitalu i jaka byłaby cena? Pozdrowienia.
- Mój synek 1,5 roki ma alergię na kazeinę ktorą wykazały badania krwi w 8 miesiacu, dopiero teraz dostał nutramigen i ma cały czas czerwone krostki na policzkach jedne bardziej intensywne inne mniej ma też szorstkie łokcie i pojedyncze krostki na rączkach czy przy aleegi na kazeinę powinien pić…
- Psychiatra przepisał mi Depratal 60 mg na nerwicę lękową. Biorę po pół tabletki. Biorę jeszcze euthyrox n50 na niedoczynność taczycy i hashimoto i beto 50 zk. Czy musi być jakiś odstęp godzinowy między braniem depratalu a euthyroxem i beto 50 zk?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.