Witam Czy można odbudować brzeg sieczny (listę brzeżną) siekacza od strony podniebienia, który zost

5 odpowiedzi
Witam
Czy można odbudować brzeg sieczny (listę brzeżną) siekacza od strony podniebienia, który został omyłkowo zeszlifowany? Np. Włóknem szklanym?
Teraz ząb ten nie jest półokrągły, a ostry przez to, że jest ściety ukośnie.
Ząb jest teraz wrażliwy
Witam. Można. Nie włóknem szklanym tylko materiałem kompozytowym.to nie jest problem. Pozdrawiam serdecznie

Dzisiaj są tak wspaniałe materiały kompozytowe, że odbudowa estetyczna ściętego brzegu siecznegio nie stanowi problemu.
Nie rozumiem tylko po co do tej odbudowy włókno szklane, ono jest zupełnie nie potrzebne.???? pozdrawiam
Można , ale nie włóknem szklanym????
Odbudowa brzegu siecznego od strony podniebiennej kompozytem po spiłowaniu zęba wydaje się tylko na pozór łatwa. Jest to niestety rozwiązanie bardzo awaryjne. Kompozyt może się odłamywać mimo zastosowanych żywic łączących szkliwo zęba z materiałem kompozytowym. Nie mniej jednak warto spróbować tej metody. Jak się nie sprawdzi- zostawia się zęba tak jak jest, pokrywając go lakierem fluorowym zapobiegającym nadwrażliwości i powstaniu próchnicy lub wykonuje się licówkę.
W pierwszej kolejności należy ocenić warunki zgryzowe , czasem konieczne jest podniesienie zgryzu .
Brzeg sieczny odbudowuje się kompozytem .
Pozdrawiam :)