Witam! Często myśle o spotkaniu z psychologiem lub psychiatrą. Zle mi jest jest mi smutno mam wrażen

2 odpowiedzi
Często myśle o spotkaniu z psychologiem lub psychiatrą. Zle mi jest jest mi smutno mam wrażenie ze wszystkich denerwuje i meczę . Nie mam ochoty żyć nic mi sie nie chce wszystko mnie denerwuje przy tym tez krzyczę na wszystkie osoby w domu i różne myśli dziwne mam ,czy potrzebuje pójść do psychologa lub psychiatry ???
Kiedy boli nas ząb idziemy do dentysty, kiedy mamy gorączkę idziemy do lekarza, dokładnie tak samo jest z naszą psychiką, musimy o nią dbać. Tak bardzo smuci mnie to, że wciąż problemy psychiczne są uważane za coś mniej ważnego. Tymczasem WHO podaje, że wśród osób 15-29 lat to samobójstwo (wypadki są na 1 miejscu) jest najczęstszą przyczyną śmierci. Więc proszę się nie wahać i iść po pomoc. Psychika, emocje, relacje to jest kwintesencja Pani życia, przyszłości, szczęścia!
"dziwne myśli"; "Nie mam ochoty żyć" to są bardzo niepokojące sygnały. Nie może Pani tego ignorować. Chciałabym podkreślić psycholog, psychiatra to jest osoba, która pomaga nam, kiedy mamy wątpliwości w obszarze naszych emocji, myśli, relacji albo coś nas w tych obszarach niepokoi i potrzebujemy pomocy tylko i aż tyle. Pisze Pani że jest Pani źle, bardzo mi przykro z tego powodu :( tak nie powinno życie wyglądać, proszę mi wierzyć że jest wiele metod, bardzo konkretnych, które pomagają radzić sobie z emocjami, które pomagają znaleźć okruchy radości nawet w trudnych okolicznościach. Życzę Pani, by znalazła Pani odwagę i poszła do psychologa i psychiatry, którzy pomogą Pani w znalezieniu rozwiązania. By te święta były radośniejsze i spokojniejsze a tym bardziej czas po nich. Wszystkiego dobrego! Mocno trzymam kciuki!

Z treści Pana/ Pani pytania można wyczytać ogromny dyskomfort. Zachęcam do jak najszybszego skorzystania z pomocy specjalisty, by życie znów nabrało jasnych barw a kontakty z innymi ludźmi były źródłem przyjemności.
Życzę szybkiego odzyskania równowagi i optymizmu:)