Witam córeczka ma 3.5 latka mówi śpiewa bardzo wyraźnie jak na swój wiek a od miesiąca zauważyłam ja

4 odpowiedzi
Witam córeczka ma 3.5 latka mówi śpiewa bardzo wyraźnie jak na swój wiek a od miesiąca zauważyłam jak by się jąkała niekiedy jak zaczyna słowa to się powtarza albo jak chce szybko powiedzieć
Witam serdecznie.

Każdy niepokój rodziców dotyczący ich maleństwa powinien być zniwelowany. Intuicja rodziców z reguły dobrze podpowiada aby szukać wsparcia w osobie specjalisty. Z opisu wynika, iż możemy mieć do czynienia z niepłodnością wczesnodziecięcą. Aby ją jednak zdiagnozować należy udać się do logopedy/ neurologopedy.
Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu.
Dorota Zieleńska
Sugeruję wizytę: Diagnoza neurologopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Córeczka Pani najprawdopodobniej przechodzi okres rozwojowy związany z szybkim nabywaniem mowy, skoro w wieku 3,5 lat mówi wyraźnie. Warto jednak umówić się na konsultację z logopedą, aby rozstrzygnął czy jest to jąkanie dziecięce czy też rozwojowa niepłynność. Logopeda przeprowadzi z Panią szczegółowy wywiad oraz zbada dziecko. Po dokonaniu diagnozy udzieli wskazówek dotyczących postępowania z dzieckiem w zależności od przyczyny problemu.
Zapraszam do gabinetu (Poznań) lub na wizytę online.
Janina Nowacka
Trudności wynikające z braku płynności mowy zawsze należy konsultować jak najwcześniej w celu oceny i wsparcia tworzenia się nowych właściwych nawyków.
Beata Musierowicz-neurologopeda-Łódź
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 175 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, polecam zgłosić się logopedy lub neurologopedy, który najprawdopodobniej przeprowadzi diagnozę różnicową między jąkaniem wczesnodziecięcym, a rozwojową niepłynnością mowy. Przede wszystkim odnajdzie przyczynę i poinstruuje, jak należy reagować w tym konkretnym przypadku. Często podczas śpiewania jąkanie ustępuje - ma to związek z naturalnym podczas śpiewu przedłużaniem samogłosek i zmianą napięć mięśniowych, inną regulacją oddechu, czyli z wieloma czynnościami, na których opieramy także cześć terapii. Życzę wszystkiego dobrego i powodzenia