Witam chciałam podpytać o dwie sprawy pierwsza to ostatnio zauważyłam że w plombie amalgamatowej mam

Witam chciałam podpytać o dwie sprawy pierwsza to ostatnio zauważyłam że w plombie amalgamatowej mam zdrapane miejsce starte aż widać taki metaliczny kolor czy ta rtęć teraz bardziej się wydziela? Drugie pytanie czy podczas usuwania takiej plomby można się zatruc np gdzie te procedury nie są aż tak bardzo wykonane profesjonalnie? Pozdrawiam

1 odpowiedź


Dzień dobry, trzeba ocenić czy wypełnienie amalgamatowe jest szczelne, jeśli nie to trzeba wymienić. Zadrapanie nie powoduje większego wydzielania rtęci. Wypełnienia amalgamatowe usuwa się w osłonie koferdamu(specjalna klamra i guma, które zakłada się na ząb) , wtedy nie przedostaje się on do jamy ustnej.

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.