Witam. 3 miesiące miałem badania serca. Ekg,echo,próba wysilkowa. Wszytsko wyszlo ok. Do tego rtg kl

2 odpowiedzi
Witam. 3 miesiące miałem badania serca. Ekg,echo,próba wysilkowa. Wszytsko wyszlo ok. Do tego rtg klatki i usg jamy brzusznej. Od kilku dni mam napady gorąca. Zaczyna mnie uciekać w mostku lub w kręgosłupie i napad paniki się pojawia . Zaczynam się pocic i objawy jak przy zawale. Czy mam się o co martwić skoro badania serca wyszły dobre ? Czy napady leku związane z nerwica mogą mieć objawy podobne do zawału serca ? Wyniki badań miałem ok.
Witam,
tak, często osoby doświadczające ataków paniki mają wrażenie, że to objawy zawału serca. Jeżeli wyniki badań wskazują, że kardiologicznie jest wszystko w porządku, zachęcam do zgłoszenia się do psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.

Pozdrawiam,
Karolina Saternus

Witam Serdecznie,
Z opisanych wyżej objawów wstępnie można przypuszczać, że mają one podłoże głównie psychiczne, jeśli wszystkie badania kardiologiczne są w porządku.
W takim przypadku, zachęcam i polecam konsultacją z psychoterapeutą, by podjąć pracę w tym kierunku,
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam