Witam . 27 stycznia miałam operacje klasyczną wyciecia miesniaków. Jednego mialam giganta 9 cm . Po

2 odpowiedzi
Witam . 27 stycznia miałam operacje klasyczną wyciecia miesniaków. Jednego mialam giganta 9 cm . Po operacji od poczatku miałam problem z miesniem biodrowo ledzwiowym. Chodze 6 miesiecy na rehabilitacje - fizjoterapia manualna i nie a zadnych postepów . Całą prawa strona jest napieta, miesien biodroo ledzwiowy do tego stopnia ze przeskakuje pod palcami i boli ..promieniuje do pachwiny i spojenia łonowego, czuje tez ciągniecie d wewnetrznej strony uda. Po prawej stronie pod koscia biodrowa uworzylo sie zwloknienie rpawdopodobnie pos stanie zapalny oraz po tej samej stronie nad kolcem biodrowym czuje ogromny bol i spiecie... podobno jest duzo puntow spustowych. Po tej stronie tez mam duzo zrostów. Bardzo dokuczaja mi punkty spustowe pod zebrami.. po terapii manualnej tych punktów dokucza mi bol, minął juz tydzien od rehabilitacji. Cała prawa strone mamm bardzo spieta , prosze doradzic co mam robic, do kogo sie udac aby mnie zdiagnozowal o ile to mozliwe, podobno jestem u super specjalisty a on juz rozklada rece.
Witam.
Terapia powinna być dostosowana adekwatnie do Pani stanu i obecnej sytuacji także. Terapia manualna jest dobrym wyborem, ale pytanie czy skupia się na wszystkim czym powinna, czy też nie.

Czy zlecono Pani wykonywanie odpowiednich ćwiczeń i wykonuje je Pani sumiennie? Bo po takim czasie różnica powinna być odczuwalna.

Nie doprecyzowała Pani lokalizacji w/w mięśniaków.

Warto także zwrócić uwagę na fakt iż operacja mogła podrażnić ww. strukturę. Poprzez źle dobraną metodę pracy po zabiegu (co mogło być w tym przypadku łatwe nawet dla fizjoterapeuty o dobrych umiejętnościach i intencjach) mogło dojść do zaostrzenia stanu zapalnego mm. biodrowo-lędzwiowego i przejścia w przewlekły przez ciągłe jego podrażnianie. Doraźnie na zmniejszenie patologicznego napięcia tym przypadku poleciałabym akupunkturę. Dodatkowo badanie USG na zobrazowanie w jakim stanie są tkanki okolicy bolesnej oraz wizyta u fizjoterapeuty uroginekologicznego celem zbadania stanu mm. dna miednicy. Poza tym, ważne pytania zadał kolega po fachu wyżej. Powrotu do zdrowia życzę