Witam . 24 dni temu miałam pierwszy raz w życiu robiony botox na lwia zmarszczkę 28 jednostek. Po ok

4 odpowiedzi
24 dni temu miałam pierwszy raz w życiu robiony botox na lwia zmarszczkę 28 jednostek. Po około 7 dniach od podaży zaczęłam dziwnie widzieć , obraz jakby przez szybę od akwarium. opadły mi trochę powieki , oczy rano spuchnięte . Miałam badane oczy , dno oka , cisnienie wszystko jest ok. Kiedy te objawy mina ? Ponieważ nie mogę normalnie funkcjonować . Samochodu nie mogę prowadzić .
Działania niepożądane po toksynie botulinowej ustępują po kilku tygodniach do 3 miesięcy. Jeśli to lekarz wykonywał zabieg, należałoby się z nim skonsultować aby ocenił, czy rzeczywiście objawy mogą być spowodowane tym zabiegiem (jest to możliwe ale na przykład obrzęk powiek może mieć wiele przyczyn w tym infekcyjne, alergiczne)

Należy skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg żeby ocenił czy są to efekty spowodowane tylko tym zabiegiem. Jeśli tak to działania nieporzadane wycofują się w okresie od kilku tygodni do 3-4 miesięcy.
Tego typu objawy mogą pojawić się po podaniu toksyny botulinowej i najpóźniej po 3 miesiącach powinny ustąpić. Lekarz, który wykonał zabieg może przepisać preparaty, które przyspieszą regenerację i tym samym znacznie skrócą czas oczekiwania.
Dzień dobry, należy skonsultować się z lekarzem wykonującym zabieg, objawy ustąpią samoistnie po 2-3 miesiącach.
W przyszłości warto rozważyć podawanie mniejszych dawek toksyny, aby efekt był łagodniejszy i dawał takich powikłań, pozdrawiam