Witam. 2 tygodnie temu miałam leczonego zęba, dentysta założył plombę i miało być już bez bólu. Nies
Witam. 2 tygodnie temu miałam leczonego zęba, dentysta założył plombę i miało być już bez bólu. Niestety bolało mocno, poszłam ponownie na wizytę i na RTG wyszedł stan zapalny miazgi, którego tydzień wcześniej nie było. Ząb ma być leczony kanałowo. W między czasie zaczął mnie boleć inny ząb - kolejna wizyta, podobno mała dziurka, plomba i miało być ok. A tutaj powtórka z rozrywki - ból dużo większy niż wcześniej. Boje się że kolejny ząb będzie do leczenia kanałowego. Lekarz bardzo dokładnie sprawdził go na RTG i żadnych oznak stanu zapalnego nie było, tylko malutki ubytek. Jak to możliwe że moje zęby sypią się tak szybko i nagle powstaje stan zapalny miazgi po założeniu plomby? Boli mnie lekko jeszcze jeden ząb ale w tej sytuacji chyba wolę go nie ruszać, żeby znów sytuacja się nie powtórzyła.
2 odpowiedzi
Witam bywa tak,że ząb w ten sposób reaguje na wypełnienie Jeśli to ten przypadek ból powinien ustąpić Pozdrawiam Anita Małysa
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


