Wczoraj po bardzo długiej przerwie poszłam pływać. Zalecali mi to lekarze ponieważ mam napięte mięśn
2 odpowiedzi
Wczoraj po bardzo długiej przerwie poszłam pływać. Zalecali mi to lekarze ponieważ mam napięte mięśnie w odcinku szyjnym i piersiowym co skutkuje uciskiem i bólami. Nie pływałam długo ale dość intensywnie stylem grzbietowym. Dziś od rana mam duszności i boli mnie klatka piersiowa od środka, to uczucie jakby ktoś na niej usiadł. Czy może to wynikać z tego że poruszyłam mięśnie których dawno nie używałam czy może problemem była zbyt chłodna woda ? Nie mam gorączki ani bólu gardła.

Pozdrawiam
Prawdopodobnie ma Pani jakieś zablokowania w kręgosłupie piersiowym lub żebrach. Pływaniem po prostu pani to aktywowała. Wypadało by najpierw popracować nad plecami lub samemu je rozcwiczyc i stopniowo probowac zaczynac pływanie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Tak jak zauważył Bartosz, bardzo możliwe że na daną aktywność (czas/ intensywność) Pani ciało po prostu nie było gotowe - można oczywiście się zmusić do wykonania zadania nawet wbrew poprawnej mechanice/ ruchom ciała, z odczuwalnymi po czasie tego konsekwencjami. Kwestią kluczową jest dobór takiego ruchu terapeutycznego który w sposób: 1.bezpieczny dla Pani 2. progresywny 3. długotrwały będzie: zmniejszał ból i sztywność do jego(jej) zniknięcia. Ćwiczenia takie powinny również utrwalać prawidłowość wzorców postury i ruchu w których mięśnie mają być prawidłowo zaangażowane. Niestety nie osiągnie tego Pani w swym aktualnym stanie ( co nie znaczy, że basen jest czymś złym! wręcz przeciwnie :) ) poprzez prostą poradę pójścia na basen. Wg mnie powinna Pani w pierwszej kolejności skonsultować swój stan z Fizjoterapeutką/ -tą która/-y z racji zawodu zajmuje się leczeniem czynnościowych zaburzeń układu ruchu. Życzę powodzenia,
Daniel

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.