Wciągnieta błona bebenkowa

8 odpowiedzi
Co oznacza wciągnięcie błony bębenkowej? Mój laryngolog tak stwierdził (bol uszu, wrazenie cisnienia itp). Powiedział, zeby brac sinupret i "dmuchać" przy zatkanym nosie. Od wczoraj też kręci mi się w głowie. Czy powinnam to jeszzcze skonsultowac czy objawy maja szanse ustapic samodzielnie?
Niestety nie jest to moja dziedzina wiedzy, z pytaniem proszę się zwrócić do laryngologa lub otolaryngologa. Pozdrawiam, Elżbieta Szabłowska.

Dzień dobry,
Jako logopedzie ciężko mi fachowo i profesjonalnie odpowiedzieć na to pytanie, najlepiej proszę się skonsultować z laryngologiem, albo otolaryngologiem.
Łączę pozdrowienia - Krzysztof Żeber
Uczucie zatkania ucha jest częstą dolegliwością towarzyszącą głownie infekcja górnych dróg oddechowych. W wyniku obrzęku błony śluzowej trąbki Eustachiusza dochodzi do zmiany ciśnienia w uchu środkowym. Jeżeli dolegliwości się utrzymują proszę skontaktowac się z laryngologiem. Pozdrawiam
Niestety nie jestem laryngologiem. Nie potrafię więc odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam
Dzien dobry.To nie jest pytanie do logopedy,tylko do lekarza.Laryngologa lub otolaryngologa.Pozdrawiam.
Chorobami narządu sluchu zajmuje się laryngolog, logopeda jest specjalistą od mowy i jej zaburzeń.
Pozdrawiam,
Urszula Maurer
Dobry wieczór,
"wciągnięcie błony" to robocze określenie patologicznych zmian i osłabienia błony bębenkowej w uchu. Zwykle jest to następstwo zapalenia ucha środkowego lub przerostem migdałka gardłowego.
Jestem logopedą i moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca. Jedno jest pewne nie wolno tego bagatelizować, gdyż taki stan może przekształcić się w guz perlisty, co jest bardzo niebezpieczne. Zalecam szybką konsultację z otolaryngologiem i podjęcie bardziej skutecznej i inwazyjnej terapii.
Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Witam,podobne objawy miała bliska mi osoba. Radziłabym skonsultować się z neurologiem,żeby wykluczyć ewentualnie inne jednostki chorobowe, jak np. Zespół Meniere'a. Ponadto wykonać badania poziomu hormonów tarczycy, glukozę, profili lipidowy,koniecznie badanie audiometryczne słuchu, badania: ANA (przeciwciała) i badania w kierunku alergii.Gdyby wszystkie wymienione czynności nadal nic nie wyjaśniły najlepiej jest zrobić MRI (rezonans magnetyczny).Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkich efektów leczenia.