W listopadzie stwierdzono u mnie depresję z nerwica lekowa najpierw był cital i afobam teraz aktualn

5 odpowiedzi
W listopadzie stwierdzono u mnie depresję z nerwica lekowa najpierw był cital i afobam teraz aktualnie aciprex który biorę ok 3 tyg i afobam doraźnie jest poprawa ale jest też większość skutków ubocznych ból mięśni ból głowy mdłości. Jest dzień kiedy wstaje pełna energii ale jest też taki kiedy wstaje zmęczona zła bez siły i energii do normalnego funkcjonowania. Mam wahania nastroju. Wszystko zaczęło się po poronienia i śmierci mamy wszystko wydarzyło się prawie w tym samym czasie. Leki które przechodziła głównie opierał się z myślami że zaraz umrę jak był napad. jak coś mnie zabolało to zaraz myślę że jestem ciężko chora i najlepiej poszłabym do lekarza na badania dodam że miałam badania krew ekg i wszystko jest ok. Kiedy lek zacznie działać że wrócę do normalności?
Nie wiem w jakiej dawce przyjmuje Pani Aciprex, ale 3 tygodnie brania leku to krótko. Jeśli doszło do chociaż minimalnej poprawy to znaczy, że lek działa i warto go kontynuować. Jeśli obj. uboczne nie są mocno nasilone to można jeszcze poczekać, (chociaż po 3 tygodniach powinny dawno minąć). Jeśli obj. uboczne polekowe są mono nasilone to może być wskazanie do zmiany leku, ale o tym musi zdecydować lekarz .

Witam. Objawy o których Pani pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Leki, które Pani przyjmuje to skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi". A leczenie psychiatryczne wymaga cierpliwości- od włączenia antydepresanta musi upłynąć około 4-6 tygodni aby ocenić czy jest skuteczny. Jeśli po upływie tego czasu nie ma poprawy należy zastanowić się nad zmianą leku. Pozdrawiam.
Szanowna Pani,

leki, które Pani przyjmuje łagodzą objawy, pomagają lepiej funkcjonować, ale warto byłoby się także zająć przyczynami Pani objawów. Jak Pani napisała wszystko zaczęło się od poronienia i śmierci Mamy. To dwie ogromne straty o charakterze traumatycznym, które jak sama Pani pisze nastąpiły w krótkim czasie. Zastanawiam się, czy udało się Pani przejść proces żałoby, pogodzić się ze stratą i wrócić na nowo do życia. Sugerowałabym wizytę u psychoterapeuty i porozmawianie o swoich kłopotach.

Pozdrawiam serdecznie
Wizyta u psychoterapeuty, psychologa jest absolutnie wskazana! Logoterapia znanego psychiatry Frankla każe szukać przyczyn rozstroju organizmu głębiej i odwoływać się w terapii do istotnych dla Pani pragnień, tęsknot i wartości. Człowiek to nie automat, który możemy po prostu naregulować bez duchowej i psychologicznej refleksji. Takie podejście działa i przynosi realną poprawę.
Witam Panią. Doświadczenia, o których Pani pisze mogą wywołać ogromne poruszenie w emocjonalnym funkcjonowaniu. Leki będą łagodzić objawy tego poruszenia, ale może to okazać się niewystarczającym rozwiązaniem. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest równoległe oddziaływanie farmakologiczne
i psychoterapeutyczne. Dzięki temu, możliwe będzie sięgnięcie do źródła Pani stanu, którym najprawdopodobniej są kryzysowe sytuacje, których Pani doświadczyła. Zachęcam do wizyty u psychoterapeuty.