W dniu dzisiejszym miałam rozpoczete leczenie kanałowe zeba a dokładnie 3 górnej. Podczas czyszczeni

W dniu dzisiejszym miałam rozpoczete leczenie kanałowe zeba a dokładnie 3 górnej. Podczas czyszczenia kanalu za pomocą jakiegoś płynu zaczęłam odczuwać mocne pieczenie przy nosie i policzku. Na informację że mnie boli, Pani doktor zaczęła mi płukac ten kanał sola fizjologiczna. Chciałabym zapytać czy to jest normalne, że tak się dzieje? Miałam kiedyś leczenie kanałowe dolnej 3 i nic takiego nie miało miejsca. Do tej pory czuje ból w pobliżu nosa, juz nie pieczenie Ale takie dziwne uczucie i mam spuchnieta tą część twarzy A jeśli chodzi o ząb to nic nie boli. Może jestem przewrazliwiona Ale przestraszyla mnie ta sytuacja i nigdy takiego czegoś nie czulam. Będę wdzieczna za jakakolwiek odpowiedź.

1 odpowiedź


Do odkażania kanałów używa się kilku rodzajów płynów. Jednym z nich jest podchloryn sodu. Jeżeli przedostanie sie przez wierzchołek korzeni do okolicznych tkanek, to objawy są takie, jak Pani opisuje. Postępowanie lekarki było właściwe, a dolegliwości ustąpią bez żadnych konsekwencji.

Beata Bala

Beata Bala

stomatolog

Zabierzów

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.