W 25 tyg ciazy ciąży wykonałam test z obciążeniem. Moje wyniki na czczo 94, po 1h 106, po 2h 112. Dz

2 odpowiedzi
W 25 tyg ciazy ciąży wykonałam test z obciążeniem. Moje wyniki na czczo 94, po 1h 106, po 2h 112. Dzień wcześniej o 23 zjadłam dość dużo i niezdrowo czy powinnam powtórzyć badanie żeby mieć pewność ?
Jeżeli między kolacją a pobraniem minęło 8 godzin, teoretycznie test jest prawidłowy. Dużo i niezdrowo to bardzo ogólny termin, diabeł tkwi w szczegółach, na pewno trzeba opisać diabetologowi, co to było. Być może jednak warto rozpoznać cukrzycę ciążową, pozwoli to na zaostrzenie trochę rygoru i unikanie niezdrowego jedzenia :)

Proponuję powtórzyć jedynie badanie na czczo po właściwym przygotowaniu:
- przerwa od kolacji ok. 10h
- pobranie do 2h po obudzeniu
- racjonalna dieta 3 dni wcześniej
- noc przespana
- bez jawnych objawów jakiejkolwiek infekcji.