Utrata wagi, osłabienie organizmu, brak apetytu

9 odpowiedzi
Witam. Mam na imię Patrycja i mam 19 lat. Od 3/4 miesięcy zaczęłam chudnąć. Jak waga trzymała się 52 kg przy wzroście 167cm tak teraz ważę 44kg. Do tego nudności, brak apetytu, ogólne osłabienie organizmu. Zaczęłam podejrzewać albo raka albo zakażenie pasożytami. Zrobiłam badania krwi które wyszły następująco:
leukocyty - 7.8
krwinki czerwone - 5.09
hemoglobina - 14.1
hematokryt - 42.0
płytki krwi - 310
hematokryt płytkowy -0.22
śr.obj.krw. czerwonej - 82.5
śr.masa hem. w krw czer. - 27.7
śr.stęż.hem. w krw. czer - 33.6
wsk anizocyt. krw. czer. - 13.0
śr. objętość płytek - 7.1
szer. rozkładu płytek - 16.5
%limfocyty ( podwyższone ) - 59.4
%Mono - 8.6
%Granulocyty ( obniżone ) - 32.0
#LYM ( podwyższone ) - 4.6
#MONO - 0.7
#GRA - 2.5

Glukoza - 82
Cholesterol całkowity - 180
CRP Białko C-reaktywne - 6
Witam. Zapraszam Panią z wynikami do mnie na wizytę. Z morfologii wynika że może być jakieś infekcje, ale nie wystarczy tylko te badania, trzeba zrobić więcej badania, np: Ig E, eozynofilia, USG jamy brzusznej itd. Najlepiej żeby Pani przyszła na wizytę abyśmy mogli o szczegółach porozmawiać. Pozdrawiam

Przydał by się poziom eozynophili ( granulocytów kwasochłonnych), oraz ob, usg jamy brzusznej, takie objawy mogą sugerować wiele rzeczy, też robaczycę... oczywiście nie tylko.
Wyniki nie są najgorsze, świadczą o infekcji wirusowej. Badania należy poszerzyć o biochemię, badanie .ogólne moczu, USG jamy brzusznej i badania hormonów. Rozumiem , że pasożyty i zakażenie Helicobacter pylori pani wykluczyła
Witam!
Na pewno zgłaszane objawy (głównie utrata masy ciała) wymagają poszerzonej diagnostyki. Samo badanie morfologii jest niewystarczające. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim nadczynność tarczycy - proponuję wykonać oznaczenie we krwi TSH, fT3, fT4 - w tym celu proszę zgłosić się do swojego lekarza POZ.
Pozdrawiam!
Konieczna wizyta u lekarza
Witam. proszę wykonać jeszcze TSH ,f T3, fT4 i zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Podwyższone białko c-raktywne wskazuje na istniejący stan zapalny. Podwyższone linfocyty również wymagająy wyjaśniena. Niepokojąca jest tak duża utrata wagi ciała. Moim zdaniem temat wymaga dalszej diagnozy.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam; proponuję wykonanie USG jamy brzusznej, badanie kału na antygen Lamblia oraz na obecność krwi utajonej. Zapraszam na wizytę, objawy są niepokojące, ale wymagają uzupełnienia diagnostyki i wywiadu. Jest wiele poza nowotworowych możliwych przyczyn, ale oczywiście nie wolno niczego lekceważyć. Dlatego kontrola lekarska jest niezbędna. Pozdrawiam i zapraszam. Krzysztof Kowalczyk
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
badania tarczycy, trzustkowe, ewentualnie kolonoskopia . :))