Uraz powypadkowy opinia do ubezpieczenia

6 odpowiedzi
Witam, miałem wypadek komunikacyjny i mam teraz uraz powypadkowy, mam lęk przed poruszaniem się środkiem lokomocji na którym miałem wypadek, źle sypiam i dręczą mnie nawracające myśli o wypadku. Czy można u pani uzyskać jakieś zaświadczenie o takim urazie i czy wystarczy do tego zwykła wizyta czy: opiniowanie powypadkowe do ubezpieczeń - które kosztuje aż 350 zł?
Opinię wystawiamy po przeprowadzonych badaniach psychologicznych. Konsultacja może być w tego typu przypadkach zbyt powierzchownym sposobem diagnozy. Może być natomiast wstępem do diagnozy. W razie potrzeby może Pan zamówić usługę poprzez kalendarz ZL. Pozdrawiam
A. Miżowska

Witam,

Nie mam doświadczenia w tego typu opiniowanie, z także niestety nie posiadam potrzebnej do tego wiedzy na temat ew. przepisów. Także raczej nie mogę pomóc.

Pozdrawiam.
Witam,
Nie wydaję zaświadczeń i opinii.
Pracuję terapeutycznie z osobami, które doświadczyły takiego urazu. Mogę wystawić zaświadczenie o podjęciu lub odbyciu terapii związanej z urazem po wypadku z uwzględnieniem dokumentacji medycznej. Zwykła jednorazowa wizyta nie wystarczy. Aby ubiegać się o odszkodowanie potrzebne jest opiniowanie powypadkowe. Podjęcie terapii jest lub może stanowić jeden z ważnych elementów opiniowania.
Witam,
Nie wiem ile czasu minęło od wypadku. W początkowym etapie emocje są uzasadnione, jeżeli jednak objawy utrzymują się dłużej sugeruję konsultację z psychoterapeutą. Z mojego doświadczenia wynika, że pojedyncza konsultacja rzadko jest wystarczająca w przypadku osób, które doświadczyły traumy i mimo jej zakończenia nadal silnie odczuwają jej skutki . Postępowanie diagnostyczne, w zależności od złożoności problemu, zazwyczaj obejmuje 1-3 spotkań, po zakończeniu tego procesu pacjent otrzymuje opinię. Po odbyciu "zwykłej wizyty" - konsultacji/porady, bez diagnostyki może Pani uzyskać potwierdzenie jej odbycia. Jeżeli prywatne koszty leczenia "urazu" są dla Pani zbyt wysokie, to może pani uzyskać pomoc w ramach NFZ, najczęściej świadczoną w PZP. W tym celu musi Pani uzyskać skierowanie lekarza rodzinnego lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam
Wirginia Laskowska
Witam,
Tak, może Pan u mnie uzyskać takie zaświadczenie. Wystarczy do tego zwykła wizyta. Koszt wizyty wynosi 100zł, koszt zaświadczenia wystawionego na po podstawie danych zebranych w czasie wizyty wynosi 20zł. Możliwa jest także druga opcja uwzględniająca użycie metod testowych - koszt sporządzenia takiej opinii wynosi 150zł.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.