tycie 1,5 roku 13 kg

7 odpowiedzi
Witam,
w marcu 2015 wazylam 63 kg, dzisiaj w grudniu 2016 moja waga dobila do 76 (wzrost 173, rocznik 1991, kobieta, bez dzieci i chorob).
Od marca do listopada 2015 bralam rowniez tabletki antykoncepcyjne Lesinelle. Po odstawieniu waga jednak wzrosla (w grudniu 2015 wazylam ok 70 kg) i do teraz nie zatrzymuje sie, co mnie bardzo zaczyna martwic.
W czerwcu 2015 mialam robione badania krwi (rowniez na tarczyce), ktore niczego niepokojacego nie wykazaly.
Od ponad 3 lat zmagam sie rowniez z czestymi bolami podbrzusza (ginekologicznie wszystko ok 12.2016, usg 12.2016 i kolonoskopia 09.2015 oprocz wolnej perystaltyki jelit i wzdec niczego nie wykazaly).
Co moze byc powodem tak szybkiego tycia? Nigdy nie mialam tego problemu. Trybu zycia lub odzywiania tez nie zmieniam od lat...
Do jakiegos lekarza mam sie skierowac, jakie badania powinnam wykonac?
Bardzo prosze o pomoc
Witam
Zapraszam na wizytę. Napewno zaburzenie metabolizmu Panią dokucza. Można iść do lekarza internisty lub gastroenterologa. Pozdrawiam

To trudny temat. ja zaczął bym od odrobaczenia, szczególnie lamblie powodują tycie. Trzeba by się przyjrzeć diecie. Dieta wychładzająca będzie powodowała tycie, woda mineralne , zielona herbata, soki owocowe warzywne itd zwalniają metabolizm, tzn często powodują tycie. Brak ruchu. To szeroki temat. Stres, a zwłaszcza jedzenie szybkie w stresie, ma też duży wpływ na tycie. To naprawdę szeroki temat.
Proszę skonsultować swój problem u endokrynologa.Taki przyrost wagi może być efektem niedoczyności tarczycy lub/ i insulinooporności. Trzeba wykonać komplety badań w tym kierunku
Proszę wykonać badanie homocysteiny i zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Witam;
Opisane objawy, wymagają uzupełnienia w wywiadzie lekarskim. Sądzę, że na leży zacząć od konsultacji internistycznej, dalej pewnie trzeba będzie powtórzyć/uzupełnić niektóre badania, głównie hormonalne. To co mogę powiedzieć nie widząc Pani, będzie już tylko spekulacją - przyczyny zacząłbym szukać w zaburzeniach hormonalnych, należałoby ocenić ile w przyroście masy ciała znaczenia mają ew obrzęki, ile spowolnienie metabolizmu. Jeżeli nie było robione, proponuję wykonać nieinwazyjne badanie USG jamy brzusznej. Inne badania, chyba rozsądniej byłoby zlecić już po konsultacji lekarskiej.
Choroby tarczycy nie są jedynym schorzeniem hormonalnym, które może powodować tycie. Kolejnym krokiem, moim zdaniem, byłoby zrobienie dalszych badań w tym kierunku.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Eliminacja Laktozy i Glutenu + ewentualnie Diabetolog