To dość intymna i krępująca sytuacja ale jestem młodą dziewczyną która kiedyś postanowiła przejść pr

1 odpowiedzi
To dość intymna i krępująca sytuacja ale jestem młodą dziewczyną która kiedyś postanowiła przejść przez masturbację penetrując samą siebie jednym palcem i mam pewne wątpliwości czy przez tą penetracje nie straciłam przypadkiem dziewictwa i jestem ciekawa czy to będzie miało jakiś wpływ na mój pierwszy raz a bardziej dokładniej czy będę czuła to samo jak bez tej masturbacji i czy w sumie będzie jakaś różnica?
Błony dziewicze są różne - bywają mocniejsze i bywają cieńsze. Jakie by nie były błona dziewicza to koncept głównie społeczny i nie jest potrzebna do inicjacji seksualnej. Błona dziewicza to sposób myślenia kobiety o samej sobie, często to myślenie jest naszpikowane stereotypami, np: "przerwanie błony dziewiczej musi boleć" albo "przerwaniu błony dziewiczej towarzyszy krwawienie" itp. To są mity - są kobiety które odczuwają ból a są kobiety które jego nie czują.
Inicjacja seksualna i jej powodzenie zależy w głównej mierze od uczucia którym darzymy partnera/partnerkę, zaufania oraz od podniecenia, które daje nam nawilżenie wejścia do pochwy. Jeżeli nie ma odpowiedniego nawilżenia to inicjacja, ale tez każdy kolejny stosunek może być bolesny.
Poprzez masturbację co do zasady nie można stracić dziewictwa , chyba że tak jak wspomniałam powyżej błona była cienka. Termin "dziewictwo" jest też obarczony stygmatem społecznym - czy masturbacja czyli autoerotyzm nie pozbawia nas tego stanu? Istnieje w seksuologii coś takiego jak norma indywidualna - może Pani pozostać dziewicą, bo nie odbyła kontaktu genitalnego z partnerem/partnerką a może pani o sobie myśleć, że skoro miałam penetrację palcem to dziewictwo również straciłam. Nie ma tutaj sztywnych definicji - termin dziewictwo kojarzy nam się z brakiem współżycia seksualnego, ale nie musi być to przekonanie którym Pani żyje.
Podczas masturbacji warto zwracać uwagę na sytuacje realizacji potrzeby przy filmach pornograficznych oraz do strumienia wody z prysznica, ponieważ te dwie formy autoerotyzmu są szczególnie trudne do odtworzenia w sytuacji 1:1 z partnerem/partnerką.
Masturbacja jest jedną z metod poznawania własnego ciała i seksualności. Jeżeli wykonywana zgodnie z zasadami higieny, w bezpiecznym miejscu, za zgodą swoją i ewentualnego partnera/partnerki to jest zdrową czynnością seksualną.
Życzę powodzenia,
Anna Michalska