Szczepionki uodparniające

3 odpowiedzi
Witam i bardzo dziękuję za odpowiedź.
Co do szczepionek uodparniających to w niedzielę skończyłem brać Iśmigen ( brałem przez 10 dni potem 20 dni przerwy i tak przez 3 miesiące) jak mówię kilka dni temu przestałem brać. I uwaga podczas brania 3 razy pojawiała mi się infekcja. I to różnie najpierw zaczynało się albo od gardła, albo od kataru, potem uszy, na końcu wszystko się jakoś łączy. Z tym, że z uchem to miałem problem tylko raz. Brałem antybiotyk przeszło, ale po 10 dniach znowu mnie ucho bolało. Nie miałem się jak dostać do lekarza to przez 5 dni brałem krople do ucha atecortin i pomogło.

Napisałem tutaj, żeby ktokolwiek dał mi jakąś sensowną odpowiedź. Bo jak na razie u tych laryngologów co byłem, ciągle to samo: antybiotyk, krople do nosa itd. Moim zdanie to nie w tym jest problem, żeby wyleczyć chorobę, która się już ciągnie i ciągnie, ale żeby jej zapobiec. Aktualnie mieszkam w Lublinie, więc do Bydgoszczy jest ładny kawałek drogi, więc mogę mieć problem z dostaniem się.

Pozdrawiam
Witam serdecznie!
Antybiotyk w tym przypadku należy rozważyć tylko w momencie infekcji bakteryjnej lub uzyskania dodatnich wyników wymazów z gardła, nosa?
Do pełni obrazu klinicznego warto wykonać badanie KT zatok z oceną kompleksów ujściowo-przewodowych!
Pozdrawiam!

Witam
Może Pan spróbować we wczesnej fazie zastosować 3% roztwór wody utlenionej kilka 2-3 krople do uszu w razie ich bólu - we wczesnej fazie, podobnie rozcieńczony 3% woda utleniona 1:1 z wodą - płukać we wczesnej fazie gardło w przypadku jego bólu kilka razy dziennie ale jeśli to nie pomaga to niestety lekarz; można też pomyśleć o profilaktycznym przyjmowaniu wit D3 lub tranu szczególnie w okresie zimowym
pozdr
Stanisław Nitek
Niestety zbyt mało informacji abym mógł pomóc. Być może niedobór odporności, możę alergia, stan zapalny zatok ? Osłabienie słuchu , ucha które boli ? Niedosłuch przewodzeniowy ? W Lublinie jest mnóstwo dobry laryngologów, którzy na pewno pomogą.