Szanowni Państwo, jakiś czas temu miałem wizytę stomatologiczną i ząb został zatruty, ponieważ byłe

2 odpowiedzi
Szanowni Państwo,
jakiś czas temu miałem wizytę stomatologiczną i ząb został zatruty, ponieważ byłem chory nie mogłem iśc wcześniej na wizytę, aby wyjąć lek. Wczoraj poczułem jakby fleczer trochę odpadł i czuję taki zapach gabinetu stomatologicznego. Wcześniej nie miałem takich problemów i nie musiałem w ten sposób leczyć zębów, stąd moje pytanie, czy możliwe jest zatrucie takim lekarstwem, czy to jest niebezpieczne?
Dziękuję, pozdrawiam.
Jeśli ząb został "zatruty" proszę zgłosić się do stomatologa celem leczenia endodontyycznego jest ono konieczne.

Dzień dobry
„Zatrucie” to potoczna nazwa:) proszę zgłosić się jak najszybciej do gabinetu, ponieważ rozszczelniony tymczasowy opatrunek będzie przepuszczać bakterie z jamy ustnej, resztki pokarmowe itd. i stan zapalny zęba może się zwiększyć, a zatem i dolegliwości bólowe. Nie mniej jednak „zatrucie” jest metodą, od której się odchodzi przy leczeniu kanałowym.