Synek (rok i 9 miesięcy) mówi tylko da-da. Wcześniej wydawał z siebie dzwięczne ma-ma i ta-ta ale ju

6 odpowiedzi
Synek (rok i 9 miesięcy) mówi tylko da-da. Wcześniej wydawał z siebie dzwięczne ma-ma i ta-ta ale już tego nie robi. Czy to normalne? Czy należy to skonsultować z lekarzem?
Witam radzę udać się do logopedy ,który zbada dziecko. Jeśli Pani widzi regres w rozwoju warto udać się do neurologa dziecięcego.

Dzień dobry, w tym wieku poziom mowy dziecka powinien być już bardziej zaawansowany. Dobrze by było udać się do neurologopedy, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z rodzicem i oceni zakres słownika biernego i czynnego dziecka, sposób komunikacji, budowę i sprawność narządów mowy, czynności prymarne. I oczywiście polecam wizytę u neurologa. Pozdrawiam serdecznie!
Tak, należy pilnie skonsultować się z logopedą i ew. dalej wg wskazań. Niepokojącym objawem jest regres mowy.
Wskazane jest przeprowadzenie diagnozy logopedycznej. Istotne jest to jak dotychczas przebiegał rozwój dziecka, od kiedy przestało naśladować i wydawać dźwięki, jak obecnie wygląda komunikacja. Logopeda musi przeprowadzić wywiad z rodzicem, obserwację i diagnozę dziecka.Może okazać się konieczne skonsultowanie dziecka u neurologa, audiologa, psychologa. Warto zacząć od logopedy, który pokieruje dalej.
Witam. Poziom rozwoju mowy jest niezadowalający. Regres jest niepokojący. Zachęcam do wizyty u logopedy i neurologa. Proszę nie odkładać tych wizyt.Warto jak najszybciej postawić diagnozę i ewentualnie zacząć działać .
Pozdrawiam
Krystyna Zielińska
Dzień dobry, wizyta u neurologopedy pozwoli ocenić rozwój mowy.Regres artykulacji jest zawsze zastanawiający.Warto nie czekać z wizytą.
Sugeruję wizytę: Konsultacja logopedyczna - 185 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.