Synek 17 miesięcy poza moim mlekiem praktycznie nie chce nic jeść. Na śniadanie kaszka manna na mlek

3 odpowiedzi
Synek 17 miesięcy poza moim mlekiem praktycznie nie chce nic jeść. Na śniadanie kaszka manna na mleku krowim z masłem i gorzkim kakao, na kolacje plasterek 1-2 szynki, polowe serka żółtego dla dzieci takiego podłużnego, czasem troszkę jajecznicy, w ciągu dnia pół jogurtu naturalnego z musli albo truskawka liofilizowana czasami trochę owoców z tubki. Obiadu w ogóle nie chce tknąć nawet bez próbowania, zazwyczaj nie chce nie próbując nawet. Odwraca się, ostatni zaczął na widok jedzenia ktore chce mu dac (oprócz śniadania i kolacji) często kaszleć z takim wymuszonym odruchem jakby wymiotny żeby mi chyba pokazać jak bardzo tego nie chce. Miał stwierdzona anemię ale już wyniki są W porządku, zelazo nadal jednak stosujemy w mniejszej dawcę dla utrzymania. Ogólne badania z krwi bardzo dobre, usg brzuszka miał robione tez wszystko dobrze. Prawidłowo przybiera. Jest energiczny radosny. Nie wiem już co robić żeby zaczął jeść inne pokarmy
Dzień dobry, jeśli wraz z podawaniem Pani mleka oraz pokarmów stałych dziecko przyjmuje 5 posiłków dziennie i przybiera na wadze to ilość kalorii jest wystarczająca. Często dzieci po ograniczeniu pokarmu z piersi chętniej i więcej jedzą pokarmów stałych- upał jednak nie sprzyja w dzień bardzo kalorycznemu jedzeniu raczej przepajanie.Natomiast przedłużający się odruch ssania może wydłużać fazę ssania piersi-odstawiamy stopniowo. Jeśli dziecko potrafi gryźć i żuć pokarm na przedtrzonowcach to może poszerzać dietę o inne tego typu produkty kaloryczne. Anemia pojawiająca się powinna być konsultowana z gastrologiem- czy nie ma problemów z zaleganiem w jelitach np. nietolerancja na gluten.W razie potrzeby oceny prawidłowego gryzienia i żucia zapraszam na konsultacje.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,
Pierwsza sprawa to żelazo które może powodować lekki dyskomfort gastryczny(np mdłości) i wobec tego synek nie ma apetytu. Na szczęście wyniki są już w normie wiec sytuacja powinna się ustabilizować po odstawieniu w/w. Warto udać się do specjalisty neurologopedy w celu oceny funkcji połykania, odgrywania i żucia by wykluczyć np skrócone wędzidełko. To częsta przyczyna utraty chęci do jedzenia w tym wieku, sytuacja wyglada bowiem tak ze u dziecka rozpoczął się czas szybkiego wzrostu dolnej części twarzy( poniżej noska) i pierwotne proporcje wielkości jamy ustnej do długości wedzidelka zmieniły się i jest ono proporcjonalnie zbyt krótkie. Polecam to sprawdzić. Monika Kurakowska-Woźniak z Centrum Terapii ABAK.
Myślę, że można spróbować zainicjować inne pokarmy.
Sylwia Kot