suchość skóry po botoksie

9 odpowiedzi
trzy tygodnie temu miałam wstrzykiwany botoks w dużych ilościach w twarz ze względu na żwacze proszę o poradę jak radzić sobie z wrażeniem suchej ciągnącej skory na czole
Witaj. Myślę, że sugeruję wizytę u dermatologa. Botoks nie ma działania wysuszającego i jeszcze nie rozumiem dlaczego ma Pani problem z czołem skoro podawany był on w żwacze. Być może ta sytuacja nie ma związku z botoksem. Pozdrawiam serdecznie. Kamila Haus

Witam ! Z tego co Pani napisała zrozumiałem, że botoks był stosowany w celu rozluźnienia mięśni żwaczy , a nie zmarszczek na czole. Nie bardzo widzę związek suchej skóry na czole z zabiegiem na żwacze. Jeśli stosowano u Pani również toksynę botulinową na mięśnie czoła, to opisywane dolegliwości z czasem ( kilka tygodni) znacznie się zmniejszą , a potem ustąpią całkowicie. W celu ich złagodzenia można stosować np. masaż metodą Tanaka - można obejrzeć na Youtube. Dodatkowo, jeśli występuje realna suchość , a nie parestezje( zaburzenia czucia) można się poddać zabiegowi mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym . Pozdrawiam
Witam Panią. Taki efekt zdaża się po podaniu toksyny ale w miejscu jej podania, nigdzie indziej. Zmniejszenie wydzielania sebum minie po kilku tygodniach, niestety nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy. Pozdrawiam
nie widzę związku - proszę zapytać tego lekarza, który robił zabieg - czy faktycznie były ostrzyknięte żwacze? Trudno jest odpowiedzieć nie widząc i nie znając pacjenta
Proszę się zwrócić do osoby która wykonywała zabieg
Dzień dobry,
proszę się zgłosić do lekarza wykonującego zabieg. Botox stosuje się także w leczeniu nadpotliwości. Pozdrawiam
Dzień dobry. Proszę się zgłosić z problemem do lekarza prowadzącego, który podał preparat.
Witam. Efektu suchej i napiętej skóry może być związany ze zmiana mimiki twarzy i innym odczuwaniem poszczególnych ruchów mimicznych. Pozdrawiam MP
Dzien dobry,
Suchosc, ktora jest objawem zaklokowania rozniez dzialania gruczolow skory jest po takim zabiegu najlepiej leczyc objawowo- nawilzac i zatluszczac czyli 2-w-1 emolientami takimi jak w atopii-swietnie natluszczaja i maja minimalne ilosci wszelkich 'dodatkow'. Poza tym prosze nie zapominac o kremie z filtrem. NIe Pani nie wspomina o lekach, które Pani zazywa ( jesli Pani zazywa) czy stosowanych kosmetykach bo one moga wplynac na reakcje Pani skory po podaniu botoksu.
Warto tez zwrocic uwage na diete- duzo pic wody z cytryna i zielonej herbaty, jesc kiszonki. Jesli zabieg botoksowy na nadczynnosc zwaczy i bruksizm wykonywany byl po raz pierwszy proponuje wspomniec o tym lekarzowi, ktory zabieg wykonywal, tak, aby w przyszlosci dawka dostosowana byla do Pani reakcji skóry.
Co do wrazenia 'ciagnacej 'skóry na czole to prosze uzbroic sie w cierpliwosc- juz za kilka tygodni miesnie czola zaczna powoli odzyskiwac swoja czynnosc. Mozliwe tez jest podanie leku, ktory przyspieszy neutralizowanie toksyny botulinowej.
Mam nadzieje ze choc troche pomoglam, jesli moge w czyms jeszcxe pomoc, prosze o kontakt lub umowienie wizyty.
Pozdrawiam serdecznie