Stwierdzono 5 lat temu kregozmyk typu 2(pekniety 5 krag za mlodych lat).Faktycznie ,mialem takie sam

1 odpowiedzi
Stwierdzono 5 lat temu kregozmyk typu 2(pekniety 5 krag za mlodych lat).Faktycznie ,mialem takie same problemy co dzisiaj: problemy ze wstaniem , przewroceniem sie na bok,z wyprostowaniem Bol niewyobrazalny dla zdrowego Porownam do wyladowania atmosferycznego ze srodka posladka w kierunku odbytu.Mija parenascie minut w bezruchu I wszystko wraca do normalnosci.48 lat temu rozpoznano jako stan zapalny kregoslupa .5 bardzo bolesnych zstrzykow(niepamietam nazwy)zalatwilo sprawe na tyle lat.Dzisiaj jako 65 letni facet nie wiem do kogo sie z tym problemem udac.Zaznaczam ze przez ostatnie 5lat profilaktyka(pas,rehabilitacja,ibubrm,niekonwencjonalne leczenie_chinskie ziola)byly wielka ulga.Dzisiaj to nie wystarcza.Prosze o szczera rade.dzieki
Witam,
Po pierwsze trzeba ustalić czy Pańskie dolegliwości to efekt kręgozmyku. Przez wiele lat Pańskiego życia mogły się uszkodzić inne elementy kręgosłupa- nie można za każdym razem automatycznie zrzucać winy na kręgozmyk. W tym celu można udać się do ortopedy lub fizjoterapeuty- rzetelnie przeprowadzony wywiad i badanie powinny przybliżyć postawienie diagnozy. Być może konieczne będzie wykonanie badania obrazowego czynnościowego- taka decyzja powinna jednak zapaść po konsultacji. Po ustaleniu przyczyny dolegliwości można pomyśleć o leczeniu. Jeżeli kręgozmyk miał szanse się pogłębić, zrobił się niestabilny to być może rozwiązaniem będzie zabieg chirurgiczny. Jeśli kręgozmyk jest stabilny lub to nie on odpowiada za dolegliwości (w końcu w silniku samochodu też nie zawsze psuje się ta sama część) można pomyśleć o leczeniu zachowawczym.
Życzę powrotu do zdrowia,
Dominik Zakrzewski