stare siniaki na nogach

9 odpowiedzi
Od kilkunastu lat mam siniaki na piszczelach. Niektóre są po uderzeniu (nawet lekkim) a jeden z tyłu jest po złamaniu nogi. Mój tata i brat mają ich jeszcze więcej. Robiłam badania m.in.na krzepnięcie krwi. Wszystkie wyniki mam dobre. Czy jest jakiś sposób, żeby chociaż trochę je rozjaśnić, żeby nie było ich tak widać. One mają kolor nie siny, ale raczej brązowy. Dziękuję za poradę.
Trzeba zrobić Doppler żył kończyn dolnych, bo problem może być zgoła inny. Zapraszam.

Tego typu przebarwienia sugerują przewlekłą niewydolność żylna i są efektem hemosyderyny. Zmniejszenie intensywności zabarwienia jest niezmiernie trudne, można próbować laseroterapię lecz to leży poza moimi kompetencjami.
Witam. W pierwszej kolejności należy zbadać nogi na wizycie lekarskiej, może też wykonać doppler. Oczywiście można zastosować leczenie Elight , czyli połączenie fali radiowej i światła lasera z odpowiednimi filtrami, Zapraszam na konsultację.
Można spróbować stosować maść Lioton 1000.
Czy te siniaki utrzymują się dłuższy okres czasu?
Witam,
Zmiany o kolorze brązowym, na skórze podudzi, są zmianami troficznymi i nie ma udowodnionych sposobów na ich rozjaśnienie.
Z poważaniem,
Michał Kuklo
proszę o wykonanie USG Dopplerowskiego naczyń żylnych kończyn dolnych, następnie konsultacja w Poradni Chorób Naczyń.
Witam Panią, należy wykonać USG Doppler z oceną układu żylnego i skóry w okolicy "siniaków" można spróbować IPL, lub laser. Pozdrawiam
Przykro mi śle nie ma leków, które rozjaśnia skore w Pani przypadku. Można sie skonsultować z dermatologiem zajmującym sie medycyna estetyczna i ewentualnie wykonać terapie laserem.
Witam
Proponuję skonsultować się ze specjalistą medycyny estetycznej.
W przypadku pojawienia się nowych siniaków warto rozważyć wdrożenie kompresjoterapii. Na pewno ograniczy to wynaczynienie krwi oraz przyspieszy gojenie.