Stan odcinka szyjnego kręgosłupa po złamaniu kręgu C2 badanie rezonansem magnetycznym z dnia 22marca

1 odpowiedzi
Stan odcinka szyjnego kręgosłupa po złamaniu kręgu C2 badanie rezonansem magnetycznym z dnia 22marca
Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa. Obrazy T1, T2 zależne oraz obrazy z saturacją tkanki tłuszczowej (STIR). Przekroje strzałkowe i osiowe. Dane ze skierowania: stan po przebytym złamaniu kręgu C2 w 2013 r. Dyskretne przemieszczenie do przodu trzonu C2 w stosunku do trzonu C3 o ok. 2 mm. Kifotyczne ustawienie kręgosłupa szyjnego w górnej części z wtórnym zmniejszeniem rezerwy płynowej przedrdzeniowej w opdcinku C3-C4 . Nierówny zarys tylno-prawobocznej krawędzi trzonu C2. Na poziomie C2 bez cech stenozy kanału kręgowego. Wysokość trzonów kręgów zachowana. Struktura kostna bez patologicznej przebudowy. W badanym odcinku bez obecności pjm, stenozy kanału kręgowego i otworów bocznych. Wysokość krążków m/kr zachowana. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału, bez zmian ogniskowych.
Czy konieczna będzie operacja?
Dzień dobry. Opis rezonansu nie stanowi wskazania do operacji. Nie opisano zmian w rdzeniu kręgowym, a więc sytuacja nie wydaje się być krytyczna. Leczenie zależy od objawów klinicznych i badania neurologicznego. Wskazana jest konsultacja neurochirurgiczna z wynikiem badania MR. Pozdrawiam