Spotykam się z dziewczyną przewlekle chorą na wzw b, tydzień temu zostałem zaszczepiony 3 dawką szczepionki Euwax B, przeciwciała anty HBs 2 tygodnie po 2 dawce 50,10 mlU/ml, HBs antygen 10 dni po 2 szczepieniu niereaktywny. Czy przyjęta szczepionka zabezpieczy mnie przed zakazeniem w czasie kontaktów sexualnych i czy jest szansa na zdrowe dzieci? Z góry dziękuję za odpowiedz.
lek. Justyna Janocha-Litwin
lek. Justyna Janocha-Litwin
Lekarz chorób zakaźnych, Hepatolog
Wrocław
Trzydawkowy schemat szczepienia p.WZW i przy okazji potwierdzenie tego wysokiem mianem przeciwciał any HBs zabezpieczają przed zakażeniem (tylko!) HBV=WZW B drogą kontaktów seksualnych oraz poprzez kontakty z krwią/materiałem potencjalnie zakaźnym.
Na "zdrowe" dzieci -skłąda się wiele czynników; kobieta z WZW B musi być pod stałą kontrolą specjalisty chorób zakaźnych

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.