Sposób na skuteczne leczenie vasculitis leukocytoklastycznego zapalenia naczyń skóry.

2 odpowiedzi
Witam, od 3 lat mam według lekarza vasculitis leukocytoklastyczne zapalenie naczyń skóry. Małe kropki czerwone niebolące i nieswędzące, które głównie mam na piszczelach. Cały czas ich przybywa, łączą się w duże plamy. Po wygaśnięciu kolor czerwony zmienia się w bardziej stonowany. Badania jak krew crp Ana Wątroba i testy alergologiczne są wporządku. Nie wiem już co mam robić i zbadać aby otrzymać sposób na tę chorobę i wdrożyć skuteczną metodę leczenia. Aktualnie smaruję się maściami typu Galvenox, Niverosin, Detramax. Czy jest jakaś skuteczna metoda zahamowania powstawania plamek?
Przeciwciała w zapaleniach naczyń w 50%są ujemne , pomocne jest poszukiwanie ognisk przewlekłego zapalenia -laryngolog, stomatolog, ginekolog. Często pomaga leczenie sterydami a nawet cyklosporyną

Dzień dobry,
w połowie przypadków tej choroby nie można ustalić przyczyny-wyniki są w normie a wybroczyny powstają samoistnie i trudno jest zatrzymać proces wysiewu .Pamiętać należy jednak aby kontrolować wszystkie możliwe ogniska infekcji, nie nadużywać leków, obcogatunkowego białka,
a przede wszystkim wzmacniać własny układ odpornościowy.