Skąd czerpać pewność siebie?

4 odpowiedzi
Chciałabym się dowiedzieć, skąd mam czerpać pewność siebie. Odkąd pamiętam nie potrafiłam sobie radzić z najprostszymi codziennymi sytuacjami: rozmową z bliskimi, inicjowaniem spotkań, nie wspominając już o nawiązywaniu kontaktu z osobami obcymi. Nie potrafię też realnie oceniać własnych umiejętności. Zawsze znajduję jakieś mankamenty, które sprawiają, że się wycofuję.
Witam, proszę się konsultować z psychologiem. Pozdrawiam

Dlaczego do mnie to pytanie? Nie wiem czy potrafię odpowiedzieć. Jestem tylko fizjoterapeutą a nie psychologiem, ale skoro Pani pisze to zrobiła Pani krok naprzód. Nawiązała Pani kontakt z nieznajomym. Pozdrawiam serdecznie:)
Niestety nie jestem specjalistą w tej dziedzinie. Z własnego doświadczenia wiem, że najtrudniej zrobić pierwszy krok. Może warto spróbować przełamać się, zaczynając od prostych decyzji i stopniowo budować pewność siebie.
Witam Panią,
Ludzie doświadczają zazwyczaj pewności siebie gdy dostrzegają i wierzą w swoje zasoby (mocne strony, zalety, umiejętności), które wynikają z ich wyjątkowości. Potrafią też zauważyć i cieszyć się ze swoich małych i dużych sukcesów.
Jeśli wyda się to dla Pani pomocne mogłaby Pani podpytać osoby w swoim otoczeniu, do których ma Pani zaufanie (kogoś z rodziny czy znajomych) o to co w Pani lubią czy szanują. Byłby to dobry punkt wyjścia do zrobienia listy swoich zasobów.
Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
Agata Czaja-Michaud