Rzadki kontakt seksualny, czy można uratować ten związek?

3 odpowiedzi
Witam, mam 21 lat, a mój partner 29. Krótko mówiąc, od pół roku mam problem z partnerem w łóżku, ponieważ rzadko się kochamy – może 1 raz w miesiącu. Mieszkamy razem już więcej roku, poza seksem w sumie w naszym związku wszystko jest dobrze. Wcześniej na początku naszego związku potrafiliśmy kochać się parę razy dziennie. Nie raz rozmawialiśmy o tym, tłumaczy to tym, że ma jakąś blokadę i po prostu nie może kochać się ze mną. Nie wiem dlaczego i strasznie go to męczy. Mówi, że problem nie jest we mnie, że jestem ładna, że wszyscy na mnie się gapią, że chciałby to naprawić, ale nie wie jak. Jest zdrowy, nie używa alkoholu itd. więc raczej chory nie jest. Jesteśmy najbliższym osobami dla siebie. Doprowadziło to do tego, że kłócimy się, on zaczął flirtować i pisać z innymi, ja oczywiście się o tym dowiedziałam. Obecnie stanęło to na tym, że mamy przerwę. Niby jesteśmy razem, ale ostatecznej decyzji nie podjęliśmy, czy być razem czy rozstawać się. Boję się, że jest ze mną z litości i odciąga moment rozstania, bo nie chce mnie skrzywdzić. Jestem załamana. Czy ten związek da się uratować? Proszę o radę.
Trudno powiedzieć. Z tego co Pani pisze coś się stało, co spowodowało tę blokadę i bez dojścia do przyczyn i szczerości trudno pomóc. Umówcie się chociaż na konsultację/ poradę do psychologa.

witam, trudno powiedzieć na podstawie tak niewielu informacji, jaka jest przyczyna problemów w związku i czy ma on szanse przetrwania. Proszę sobie postawić pytanie jakie związku Pani oczekuje, co w tej relacji jest dla Pani ważne. Jest Pani osobą młodą, poznającą życie, jeżeli na samym początku trwania związku, ma Pani poczucie opuszczenia, dyskomfortu, to może trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie dlaczego chce Pani ratować tą relację. Jeżeli dojdzie Pani do wniosku, że jest to relacja o którą Pani chce walczyć to proponuję porozmawiać z partnerem o jego uczuciach i oczekiwaniach. Czy on również pragnie ratować wasz związek, czy może nie wie jak się z niego wycofać? Trudno powiedzieć czy problemy wynikają z waszej relacji czy jest to coś co leży bardziej po stronie partnera. Aby się dowiedzieć trzeba by poznać historię każdego z was i przyjrzeć się relacji. Przed Panią trudna decyzja i trudna rozmowa z partnerem. Jeżeli oboje państwo pragną dalej być ze sobą to może warto skorzystać z pomocy terapeuty? Życzę sukcesu, Dorota Rychter
Witam Panią, zapewne warto byłoby zgłosić się wspólnie na konsultacje do psychologa, wspólnie porozmawiać, przy pomocy specjalisty poruszyć wątki, które obecnie wydają się zbyt trudne do poruszenia. Trudno na ten moment wnioskować czy wszystko już Państwo zrobili, żeby ratować swój związek, jednak warto skorzystać jeszcze z tej pomocy. Być może to pomoże podejmować działania, które Państwa zbliżą, albo uświadomią sobie Państwo, że warto rozpocząć nowy etap życia już bez siebie.
Pozdrawiam A. Pacia