Ryzyko zakażenia WZW C/ HIV

3 odpowiedzi
Ostatnio, kiedy wracalem z treningu na silowni zauwazylem na dloni otarcie i plamke krwi, prawdopodobnie ca mocno scisnalem gryf i pekla mi skora przy zgieciu palca. Teraz zastanawiam sie czy moglem potencjalnie zarazic sie HIV/WZW C (na WZW B) bylem szczepiony. Nie wiem dokladnie w ktorym momencie doszlo do uszkodzenia skory, wiec oczywicie dotykalem tych samych urzadzen na silowni z ktorym korzystaja inni. Czy taka ranka i korzystanie z urzadzen wielokrotnego uzytku jest niebezpieczne pod wzgledem WZW C czy HIV.

z gory dziekuej za odp
Witam. Prawdopodobieństwo zakażenia w sposób opisany przez pana jest absolutnie znikome, jeśli nie żadne. W razie wątpliwości proponuję konsultację ze specjalistą chorób zakaźnych. Pozdrawiam.

Ryzyko jest znikome
Ryzyko zakażenia znikome. Jeżeli się Pan obawia to proszę zrobić testy.