Rozlane bole plecow

6 odpowiedzi
Witam serdecznie,moje problemy trwaja ok 4 tyg. Z dnia na dzien dostalam silnych zaparc, moje cale podbrzusze przez ok tydz bylo wzdete jak ogromny balon, odczuwalam w tym czasie takze parcie na mocz. Nastepnie wystapily dosc nieprzyjemne silne piekace bole w pasie z tylu plecow i posladkow, zglosilam sie do lekarza i po badaniu moczu okazalo sie ze mam infekcje pecherza moczowego. Bylam przeleczona antybiotykiem ( Augmentin ) i parcie na mocz ustapilo ale okropny bol plecow ktory z pasa rozlal sie praktycznie pod same lopatki spowodowal ze pojechalam w nocy do szpitala z obawa zakazenia nerek. Po badaniach krwi, usg nerek i kolejnej analizie moczu lekarz definitywnie wykluczyl nerki i zostalam odeslana do domu. Po 2 dniach wrocilam jednak do przychodni z bolami plecow i i juz nie tak silnym parciem na pecherz (bol plecow to uczucie pieczenia od pasa w gore i uczucie rozpierania z tylu pod zebrami, bol plecow promieniujacy do prawego jajnika i czasami prawej pachwiny), do tego temp 37.6. Dostalam kolejny antybiotyk Cyprofloxacyna, ktory bralam 14 dni.
Obecnie zakonczylam leczenie antybiotykiem , wciaz bola mnie plecy, bol przychodzi i odchodzi, jest piekacy w pasie z tylu plecow i promieniuje po obu stronach ledzwi pod lopatki , jest rozpierajacy, czasami uciskajacy o roznym nasileniu, wciaz mam duze zaparcia i niewielkie parcie na pecherz, pobolewa mnie rowniez prawy jajnik. 3 miesiace temu mialam usunietego polipa z macicy metoda histeroskopowa, nie bylo zadnych powiklan ani zmian nowotworowych. Prosze doradzic mi jakie badania moge zrobic i do jakiego lekrza sie udac ,o czym moga swiadczyc takie objawy ? nie wiem co mi jest. Dziekuje i pozdrawiam
Zaparcia wymagają badania kolonoskopowego w poradni gastroenterologicznej. Po wykluczeniu zmian w jelitach diagnostyka bólu pleców w poradni ortopedycznej lub neurologicznej

Objawy są dość gwałtowne, dlatego warto wykluczyć wszelkie możliwości zapalenia.
Konsultacja z gastroenterologiem, USG jamy brzusznej (pisze Pani o USG nerek).
Znam przypadek pacjentki, która po łyżeczkowaniu miała jakiś czas duże problemy z jelitami, wypróżnianiem, bólem brzucha. Liczne interakcje z wieloma narządami są oczywiste, również z narządem ruchu!
Natomiast nie mogę pokusić się o próbę postawienia diagnozy wyłącznie na podstawie przesłanej informacji. Jednak w pracy z pacjentami. po wykluczeniu chorób organicznych podejmuje leczenie, celem normalizacji zaburzeń. Powodzenia!!
W pierwszej kolejności gastroenterolog celem wyjaśnienia czy nie mamy do czynienia z atonią jelit, która może powodować ogólną intoksykację organizmu
Jeśli nie była Pani badana przez Ginekologa, proszę uzupełnić to badanie. Bóle pleców i nawracające stany zapalne dróg moczowych mogą być efektem trwającej infekcji w drogach rodnych, - z Pani opisu jest t wilece prawdopodobne.
Witam. Niezależnie od bólu brzucha i jajnika wskazana jest ocena dolegliwości bólowych okolicy lędźwiowej pod kątem wykluczenia patologii kręgosłupa. Wskazana ocena ortopedyczna/neurologiczna oraz ocena wskazań do wykonania MR kręgosłupa. Pozdrawiam
Witam
Powinna Pani zgłosić się do urologa i ginekologa. Pozdrawiam
Katarzyna Kotfis