Ropne zapalenie zatok

4 odpowiedzi
Witam.
Od dawna choruje na zatoki jednak od 2 lat nawet w porze letniej gdy są niższe temperatury choćby jak kilka dni temu wystarczy ,ze mmie lekko owieje gównie okolice twarzy tj.policzki zaraz mam ropne zapalenie zatok antybiotyki nie działają ,strydy również , a jak juz jakis zadziałał to za drugim razem sobie nie poradził.Każdego dnia jak Pan zalecił płucze nos,nawilżam wiele nie pomaga .Krótki okres lepiej ,a pózniej nawrót.wyglądam okropnie sińe pod oczami smród z buzi i czasami z nosa. Miałam kt i mam polipa i dodatkowa przetoke gdzie gromadzi się wydzielina. Bydgoszczy .Jednak najbardziej dziwi mnie to ,ze nie moge poruszać się długo na świezym powietrzu bo zaraz mam atak ropnego zapalenia zatok ,a przecież muszę pracować.Straciłam już 3 prace. Trace fortune na leki,a czuje się okropnie delikatnie powiedziawszy
Witam serdecznie!
A jak wygląda badanie HRCT zatok ?
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Najistotniejszym w tym pytaniu wydaje mi się opis TK zatok oraz stwierdzenie "przetoka". Jeśli rzeczywiście istnieje przetoka np. ustno-zatokowa to problem bezwzględnie wymaga zaopatrzenia chirurgicznego.
Pozdrawiam
Zapraszam na konsultację laryngologiczną, wskazane jest dokładne badanie laryngologiczne i zalecenie odpowiednich badan obrazowych, przed wyborem leczenia.
Czy wymaz z nosa na posiew i antybiogram miała Pani wykonywany ?. Zastanawiam się co to za przetoka w tomografii . Trudno o opinię nie widząc badań , nie badając pacjenta .