Robiłam sobie badania, gdyż mam nadwage(ok 20 Kg) chciałam skorzystac z porad dietyka, aby schudnąc.

5 odpowiedzi
Robiłam sobie badania, gdyż mam nadwage(ok 20 Kg) chciałam skorzystac z porad dietyka, aby schudnąc... Niestety nie wyszły dobrze cholesterol 206 Glukoza 104 a ALT 66 czy mam się martwić???muszę udać się do lekarza rodzinnego???Pani dietyk zapewniała mnie iż jak schudnę wyniki ulegną poprawie i nie ma co wpadać w panikę???z góry dziękuję za odpowiedz Aneta
Witam, z powodu otyłości występują powikłania metaboliczne które jak najbardziej mogą sue zmniejszyć lub wycofać ale niektore mogą zostać, należy iść do lekarza rodzinnego i zrobić krzywa cukrowa w kierunku cukrzycy, próby wątrobowe do sprawdzenia oraz wykluczenie innej przyczyny uszkodzenia wątroby niż tylko jej stłuszczenie. Pozdrawiam serdecznie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry! Dietetyk ma rację, zaburzenia metaboliczne takie jak podwyższony cholesterol czy cukier powinny się cofnąć po zastosowaniu diety i redukcji masy ciała. Nie należałoby jednak bagatelizować podwyższonego ALT, powinna Pani mieć zrobiony komplet badań wątrobowych z krwi, w tym wykluczone zakażenie wirusem żółtaczki typu B i C oraz wykonane USG brzucha.
Dzień dobry:D
Bardzo ciekawe pytanie. Jest Pani pod opieką dietetyka, który wyjaśnił, jak to wszystko działa, a jednak zadaje Pani pytanie na forum. Czy to oznacza, że nie zamierza Pani zastosować się do rekomendacji? Pytanie o internistę to jest pytanie o pastylkę na schudnięcie? Czuję, że towarzyszy Pani jakiś strach, a może niedowierzanie. Szuka Pani pomocy, czy towarzysza w niedoli? Zmiana stylu życia to przyjemny proces. A efekt uboczny.... ommmmommmomm.... lepszy wygląd, wspaniałe kiecki, obcasy, tańce, hulanki, randkowanie:D Czego tu się obawiać? W razie potrzeby zapraszam do kontaktu:D
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychodietetyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Działania, które zalecił Pani dietetyk, w przypadku sumiennego do nich podejścia, przyniosą pożądane efekty, niestety efekty te są oddalone w czasie. Proces redukowania poziomu tkanki tłuszczowej, w zależności od zastosowanych metod terapeutycznych, wymaga konsekwencji ulokowanej na przestrzeni niejednokrotnie kilku miesięcy.
Parametry biochemiczne krwi niestety nie od razu wrócą do normy, co więcej zaburzenia lipidowe są powiązane z wieloma efektami fizjologicznymi, czy wręcz patologicznymi. Jeśli ma Pani jakieś zastrzeżenia co do prowadzonego sposoby terapeutycznego, warto skonsultować to z innym dietetykiem, terapeuta lub dać sobie trochę czasu, by poczekać na wymierne efekty.
Dzień dobry,
biorąc pod uwagę Pani wyniki oraz przypuszczalną masę ciała, śmiało można zalecić współpracę z dietetykiem. Myślę, że póki co konsultacja z lekarzem rodzinnym nie jest konieczna, chyba, że występują jeszcze inne dolegliwości, które chciałaby Pani skonsultować. Obniżenie masy ciała jest podstawowym zaleceniem przy tego typu nieprawidłowościach w wynikach badań. Zachęcam również do uzbrojenia się w cierpliwość, ponieważ redukcja nie powinna przebiegać gwałtownie, a także poprawa wyników nie nastąpi od razu.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Eksperci

Monika Ligęska

Monika Ligęska

Dietetyk

Ostrów Wielkopolski

Małgorzata Więch

Małgorzata Więch

Dietetyk

Warszawa

Dorota Pietraszek-Bańka

Dorota Pietraszek-Bańka

Dietetyk

Janów Lubelski

Marek Pieczonka

Marek Pieczonka

Dietetyk

Wrocław

Rafał Jarczewski

Rafał Jarczewski

Dietetyk

Piła

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

umów wizytę

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: nadwaga
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.